Köyde tek başına yaşıyor

Terör nedeniyle boşalan Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Kumluca Köyü'ne geri dönen 75 yaşındaki Mehmet Ali Şeker, dört aydır köyde tek başına yaşıyor.

BATMAN - Terör nedeniyle boşalan Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Kumluca Köyü'ne geri dönen 75 yaşındaki Mehmet Ali Şeker, dört aydır köyde tek başına yaşıyor. Terör yüzünden 1993'te göç etmek zorunda kaldığı köyüne dört ay önce tek başına dönen Şeker, yolu, suyu ve elektriği olmayan köyde harabeye dönen evinin bir köşesine kilimini sererek, yaşamaya başladı.
Hep köyünün hayaliyle yaşadığını belirten Şeker, "Batman'daki hayata dayanamıyordum. Köyümü özlemiştim. Akrabalarımı orada bırakarak, döndüm. Şimdi daha mutluyum" dedi. Şeker, birçok ailenin, evlerinin yıkık, elektrik ve suyun olmaması nedeniyle dönemediğini ve köydeki sorunların çözülmesini istediğini ifade etti. Köye döndükten sonra sağlığına kavuştuğunu söyleyen Şeker, günlük programını şöyle anlattı: "Sabah kalktığımda temizlik yapıyorum. Sonra su için Dicle Nehri'ne inip kıyıda köylülerin dönmesini bekliyorum."