Köyde yasak aşk: Erkek öldürüldü, kadın devlete sığındı

AĞRI - Yasak aşk yaşayan Ayhan Alaca  ve Nebile G. komşularının haber verdiği kocası tarafından köydeki evde basıldı. Ayhan Alaca öldürülürken Nebile G. jandarmaya sığındı.
Ağrı’da oturan işsiz, evli ve dört çocuk babası 29 yaşındaki Ayhan Alaca, tedavi olmak için gittiği Ağrı Devlet Hastanesi’nde evli ve iki çocuk annesi 31 yaşındaki Nebile G. ile tanıştı. Birbirlerinden kısa sürede hoşlanan ve cep telefonlarını alan Ayhan Alaca ile Nebile G. daha sonra buluşmaya karar verdi. Eşinin çoban olduğunu söyleyen Nebile G., Ayhan Alaca’yı Düzgören köyüne davet etti. Ayhan Alaca, iddiaya göre ilk buluşma için gittiği köyde Nebile G. ile ilişkiye girdi. Bu sırada Ayhan A.’nın eve girdiğini gören köylüler, Nebile G.’nin eşi 40 yaşındaki Rıfat G.’ye durumu anlattı.
Rıfat G., babası 59 yaşındaki Celal G. ve kardeşi 22 yaşındaki Hakan G.’yi de yanına alarak eve gitti ve Ayhan Alaca’yı köy dışına çıkararak tabancayla öldürdü. 

Cesedi gömdüler
Vücuduna üç kurşun isabet eden Ayhan Alaca’nın cesedi köy yakınlarında gömüldü. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen Jandarma, ihbar üzerine Düzgören ile Kumluca köyleri arasındaki yaptığı araştırmada Ayhan Alaca’nın cesedini buldu. Cinayetin işlendiği sırada evden kaçan Nebile G., Aşağı Esenköyü Jandarma Karakolu’na sığındı. Jandarma tarafından gözaltına alınan 22 yaşındaki Rıfat G. ve 59 yaşındaki babası Celal G. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. (dha)