Köye gökten buz düştü

Köye gökten buz düştü
Köye gökten buz düştü
Elazığ'ın Sedef Tepe Köyü'ne gökten düşen bir buz kütlesi köylüler arasında korku yarattı. İncelenmesi için üniversiteye götürülen kütle, ilgili birim bulunamayınca eridi.

ELAZIĞ - Elazığ'ın merkeze bağlı Sedef Tepe Köyü'nde gökten düşen ve yerde parçalara ayrılan bir kütle buz köylüler arasında panik yarattı.

Gökten gelen uğultu sesi ardından bir parça düştüğünü gören köylüler, korku içinde ne olduğunu inceledi. Düşüp parçalara ayrılan buz parçalarını toplayarak buzdolabına koyan Eren Şahinkaya, daha sonra durumu jandarmaya bildirdi.

Şahinkaya. "Aniden uğultu sesi geldi ve yere bir şey düştü. Biz panikledik, parçaları toplayıp erimemesi için buzdolabına koydum ve jandarmaya haber verdim" dedi.

Köye gelen jandarma ekipleri, yaptıkları ilk incelemede düşen cismin bir buz kütlesi olduğunu belirledi. Köylüler, poşetlere sardıkları buz parçalarını incelenmesi için Fırat Üniversitesi'ne götürdü.

Köylüler, üniversite yetkililerinin ilgili birimin olmadığı gerekçesiyle kendilerini geri çevirdiklerini belirterek, "Üniversite bizi kabul etmeyince buz parçaları da eridi" dedi. Yetkililer buz kütlesinin bir uçaktan düşmüş olabileceğini, korkulacak bir durum olmadığını söyledi.

DHA - Şahismail GEZİCİ / Gülbin YILDIZ


    ETİKETLER:

    haber

    ,

    jandarma