Köylerinde ilk kez vali gördüler

Köylerinde ilk kez vali gördüler
Köylerinde ilk kez vali gördüler
ŞIRNAK'ın Güçlükonak İlçesi'ne bağlı Koçtepe ve Çevrimli köylerini ziyaret eden Vali Hasan İpek'i köylüler kurbanlar keserek karşıladı.

İlk kez bir vali ağırlayan köylüler, kesilen kurbanların kanını Vali İpek'in alnına sürdü.

Şırnak Valisi Hasan İpek, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan, ilçe ziyaretlerinin ardından köy ziyaretlerine başladı. Güçlükonak İlçesi'nin Koçtepe Köyü'nü ziyaret eden Vali İpek ile Tümgeneral Doğan'ı köylerinde ilk kez gören köylüler, kurbanlar keserek karşıladı. Kesilen kurbanların kanı Vali İpek'in alnına sürülürken, köylülerden Mehmet Emin Aydın , "İlk defa bir Vali'yi köyde karşılıyoruz. Bu nedenle kurban kestik. Bu ziyaretlerin devamını diliyoruz. Tabii ki bizim için köyün yol ve su sorunu vardır. Bu konada yardımcı olurlarsa seviniriz" dedi.

Vali İpek ve Tümgeneral Doğan, daha sonra Güçlükonak Belediye Başkanı Bahattin Aktuğ ile birlikte 23 yıl önce PKK saldırısı sonucu 27 kişinin öldüğü Çevrimli Köyü'nü ziyaret etti. Burada da kurbanlar kesilerek karşılanan Vali İpek ile Doğan, köylülerle bir süre sohbet etti.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Aydın

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Belediye

  ,

  Sohbet

  ,

  Köy

  ,

  Kurban

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  http://www.radikal.com.tr/115212311521234

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iki rekatta vali için namaz kılın - demlicay2011

  hazretleri sevinir. yada oyun oynayın neşesi yerine gelsin. koyunlara acıdım resmen. (kesilen). vatandaşı her gün kesiyorlar. alman malı muhtaçı valiler audi mi mersedes mi bir anket yapmak istiyorum. kore bile olamadınız geziyorsunuz diyar diyar boş yere.

  AKP valisi... - nutmegstate

  Muktedirin atadığı vali elinde güneş gözlüğü ile teşrif etmişler ülkemin mezraalarına, köylerine...

  Vali-Kurucu - Güçdengesi

  Kurucular vali ve generali görünce kurban kesmiş.

  ... - theleak

  Korucu köyleri vali karşıladı başlığını atsaydınız daha mantıklı olmaz mıydı ?