Köylüler psikolog istiyor

Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'ndeki heyelanda toprak altında kalan 15 kişinin aranması çalışmasına hava koşulları düzelince dün başlanabildi.

SİVAS - Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'ndeki heyelanda toprak altında kalan 15 kişinin aranması çalışmasına hava koşulları düzelince dün başlanabildi. Kurtarma ekipleri, perşembe gününden bu yana yeni bir heyelan tehlikesi nedeniyle çalışamıyordu.
Beş gündür kurtarma çalışmalarını bekleyen köylüler de kızgın. Köylüler tepkilerini şöyle dile getirdi: "Hâlâ prefabrik ev getirilmedi. Çadırlar soğuk ve sağlıksız. Kalıcı konutların yapımı en erken altı ay sürer. İnsanlar bu sürede komşularının yanında nasıl yaşasın? Her gün birçok kişi baygınlık, sinir krizi geçiriyor ama hâlâ köyümüze psikolog gelmedi. Köyün sağlık ocağı ve lojmanı olduğu halde hâlâ doktor yok.
Kullandığımız su da sağlıksız. Buna rağmen su konusunda da bir çalışma yapılmıyor. Kriz Merkezi her gün lokantadan yemek getiriyor. Kızılay mutfağı kurulmalıydı. Lokantaya verilen paralarla diğer ihtiyaçlarımız karşılanırdı."


    http://www.radikal.com.tr/7415367415360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.