Köyün dörtte biri kül oldu

Seben ilçesine bağlı 60 haneli Tepeköy'de 15 ev, çıkan yangında kül oldu. Tepeköy'de önceki akşam saatlerinde 80 yaşındaki Zeyneti Şimşek, 23 yaşındaki torunu Ali Köroğlu ile birlikte tüp değiştirirken...

BOLU - Seben ilçesine bağlı 60 haneli Tepeköy'de 15 ev, çıkan yangında kül oldu. Tepeköy'de önceki akşam saatlerinde 80 yaşındaki Zeyneti Şimşek, 23 yaşındaki torunu Ali Köroğlu ile birlikte tüp değiştirirken bir parlama meydana geldi. Alevler bir anda ortalığı sararken Şimşek ve torunu evden kaçtı. Yangın rüzgârın da etkisiyle yan yana bulunan 15 eve doğru yayıldı. Köylülerin ve itfaiyenin bütün çabaları evlerin kül olmasını engelleyemedi.
Köyde incelemelerde bulanan Bolu Valisi Ali Serindağ, evleri yananları teselli etmeye çalıştı. Toplam 15 ev ile birlikte iki büyükbaş ve bir küçükbaş hayvanın telef olduğunu belirten Serindağ, tespit çalışmalarına devam edildiğini belirterek, "Evleri yanan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm ihtiyaçları karşılanacak. Evleri yananların bazılarının köyde başka evlerinin bulunması sevindirici. Evleri olmayanların da barınma sorunları çözülecek" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7504057504050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.