Koza İpek Holding'e İstanbul'da tebligat yapılamadı

Koza İpek Holding'e İstanbul'da tebligat yapılamadı
Koza İpek Holding'e İstanbul'da tebligat yapılamadı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'nce kayyum atanması protesto ediliyor. Mahkeme kararını tebliğ için Kanaltürk binası önüne gelen 3 polis "evrak eksikliği" gerekçesiyle avukatlar tarafından binaya alınmadı.

İSTANBUL – Koza İpek Holdinge bağlı Kanaltürk TV ile Bugün ve Millet gazetelerinin yer aldığı İstanbul Mecidiyeköy'deki bina önünde toplanan kalabalık karara tepki gösterdi. Binaya da "Susmayacağız" yazılı siyah afişler ile Türk bayrağı asıldı.

POLİS KARARI TEBLİĞ EDEMEDİ

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden geldiğini söyleyen 3 polis, alkış ve ıslıklı protesto eşliğinde Kanaltürk binasının bahçesine girdi. Burada polisleri İpek Koza Holding avukatları karışladı. Mahkeme kararı tebligatı yapmak isteyen polislere avukatlar ‘yetkilerinin olmadıklarını’ söyledi. Bu sırada Koza İpek Holding’e destek için gelenler ile binada çalışanlar polisleri alkış ve ıslıklarla protesto etti. Polisler ‘evrak eksikliği’ gerekçesiyle tebligatı yapamadan bina önünden ayrıldı. Grup avukatları polislerin gidişinden sonra tutanak tuttu.

GAZETECİLERDEN DESTEK

Gazeteci Hasan Cemal, “Bu kara günleri, bu kara dönemi saraydaki sultan Tayyip Erdoğan yaşatıyor. Biz bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Gazeteciler olarak biz özgürlüğümüzü alacağız" dedi.

Gazeteci Nazlı Ilıcak, “Akın İpek’i tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu zor dönemde dimdik durmasını başardı. Özgürlüklerin, namusun, ahlakın peşinden koştu. Allah ondan ve ailesinden razı olsun” diye konuştu.

MHP'Lİ ADAN: BU GASPI PROTESTO EDİYORUZ

Koza İpek Holding’e destek için gelen, MHP Başkan Yardımcısı Celal Adan ise “Adalet, hukuk herkes için. Bugün bu ülkeyi yönetenler için de gerekecektir. Bu gaspı protesto ediyoruz. Türk demokrasisi adına, Türkiye’nin kazanımları adına bütün dünyanın önünde cereyan eden bu garabeti protesto ediyoruz. Bu gaspın hesabını milletimiz soracaktır” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal; “Siyasi iktidar gittikçe kan kaybediyor. Gittikçe eriyen buzun durdurulması mümkün değil. Eriyen bu buz dağının görüntüsünü, çöküşünü, kamuoyundan kaçırabilmek için güzide olan bu kurumlara bu şekilde el konuluyor. Bu şirketlerin vergi borcu var mı, şahıslara ödenmemiş çekleri var mı, Protesto olan bonoları var mı" diye sordu.

Tanal'ın bu sorularına, bina önüne destek için gelen topluluk, “Yok" diye yanıt verdi.

Tanal daha sonra şöyle devam etti: “Bugüne kadar TMSF tarafından el konulan şirketlerin hangisi kurtarıldı? Hepsi batırıldı. Bilinçli ve amaçlı olarak. Atanan kayyum içlerinde AKP belediye meclis üyesi var mı? İçlerinde AKP’li milletvekillerinin akrabası var mı? Bu operasyon bağımsız ve tarafsız yargının operasyonu değildir. Siyasi amaçlarla yapılan, hukuki olmayan, siyasi emellerine ulaşmak için yapılan bir operasyondur.”

Öte yandan, Koza İpek Holding’e bağlı Kanaltürk binası önüne gelen CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Milletvekili Eren Erdem, BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto destek ziyaretinde bulundu.

(Mustafa ÖZDABAK - Hasan YILDIRIM / DHA)

Ali Babacan'dan Koza İpek yorumu: Yargıya güvenle ilgili sorun var!

Bülent Arınç'tan kayyum yorumu

Polis, tebligat için geldiği İpek Medya'ya biber gazıyla girdi

ABD Büyükelçiliği'nden 'kayyum' açıklaması