Koza İpek Holding'e operasyon: 7 kişi gözaltında

Koza İpek Holding'e operasyon: 7 kişi gözaltında
Koza İpek Holding'e operasyon: 7 kişi gözaltında
Koza İpek Holding'e ve bağlı medya kuruluşlarına bu sabah yapılan polis baskınlarının ardından 6 kişinin gözaltına alındığı, Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında da gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınanların sayısı akşam saatlerinde 7'ye yükseldi.

RADİKAL – “Teröre finans desteği sağladığı” ve “örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla Koza İpek Holding'in 23 şirketine yönelik bu sabah yapılan baskınların ardından 6 kişi gözaltına alındı. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında da gözaltı kararı bulunduğu belirtildi. Anadolu Ajansı konuyla ilgili haberinde, Akın İpek’in İngiltere’de olması nedeniyle kararın uygulanamadığını yazdı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Koza İpek Holding merkez binası, İpek Üniversitesi Kampüsü'nde bulunan bağlı bir şirket, Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek'in Gaziosmanpaşa'daki evi başta olmak üzere holdinge bağlı şirketlerde bu sabah arama başlatılmıştı.

Akın İpek canlı yayında konuştu


Akın İpek canlı yayında konuştu


GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 7'YE ÇIKTI

Anadolu Ajansı akşam saatlerinde geçtiği haberde gözaltı sayısının 7'ye yükseldiğini duyurdu. Alınan bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik devam eden soruşturma kapsamında, söz konusu örgüte finans desteği sağlandığı ve örgütün propagandasının yapıldığı gerekçesiyle şüpheli Hamdi Akın İpek'in Çankaya Koza Sokak Nurol Sitesi'ndeki evinde ve Necatibey Caddesi'ndeki Koza-İpek Eğitim Sağlık Hizmetlerine bağlı Koza Altın İşletmeleri A.Ş, Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş, Koza İpek Holding A.Ş, İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş, Doğu Anadolu Maden Arama ve Sondaj A.Ş. ve ATP Havacılık Ticaret A.Ş. ile Yenimahalle Batıkent'teki Koza İpek Holding A.Ş'ye bağlı ATP İnşaat ve Ticaret A.Ş, Koza İpek Basım Sanayi Ticaret A.Ş, ATP Koza Gıda Tarım Hayvancılık A.Ş, ATP Koza Turizm Seyahat ve Ticaret A.Ş, Koza İpek Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş, Koza İpek Tedarik Danışmanlık Araç Kiralama Ticaret A.Ş, AZ İpek Danışmanlık Proje ve Organizasyon Hizmetleri Ticaret A.Ş, BB İpek Danışmanlık Proje ve Organizasyon Hizmetleri Ticaret A.Ş, Konaklı Metal Madencilik Sanayi Ticaret A.Ş. ve Özdemir Antimuan Madenleri A.Ş'de, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramalarda bazı evrak ve bilgisayarlara el koyuldu.

Koza-İpek operasyonu dünya basınının da gündeminde


Operasyon kapsamında, Koza İpek Holding'in üst düzey yöneticisi Burak S, Genel Müdür İsmet S, Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret S, Finans Müdürü Mahir Ş, Muhasebe Müdürü Selim E, Koza Altın İşletmeleri A.Ş'nin Genel Müdürü Hüseyin E, Muhasebe Sorumlusu Özlem Ö. gözaltına alındı.

HDP'li bakandan Koza İpek tepkisi


Sağlık kontrolünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen zanlıların avukatları eşliğinde ifadelerine başvuruluyor.

Kılıçdaroğlu'ndan operasyona tepki: Medyası susturulan bir ülkede...


Zanlılara, MASAK raporu doğrultusunda şirketlerden Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik para transferlerine ilişkin sorular yöneltildiği öğrenildi.

Bahçeli: Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır


Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı ile Ankara Emniyet Müdürlüğünden uzman polislerin, el koyulan bilgisayarlar ile internet sunucularında yaptıkları incelemelerin birkaç gün daha sürebileceği belirtildi.

Koza-İpek'e polis operasyonu!
 

(AA)