Koza-İpek operasyonu dünya basınının da gündeminde

Koza-İpek operasyonu dünya basınının da gündeminde
Koza-İpek operasyonu dünya basınının da gündeminde
Dünyanın önde gelen ajansları ve basın kuruluşları Koza-İpek Grubu'na yönelik operasyonu abonelerine son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Ajanslar, baskına uğrayan gruba bağlı yayın organlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren yayınlar olmasına dikkat çekti.

RADİKAL - Dış basın, Koza-İpek Medya'ya yönelik operasyonu Türk medyasında çıkan haberlere dayandırarak "son dakika" gelişmesi olarak dünyaya duyurdu.

REUTERS: Türk polisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a sert eleştiriler getiren,  ABD 'de yaşayan Müslüman vaiz Fethullah Gülen'le yakın bağlantıları olan holding ve medya grubunun ofislerine baskın düzenledi. 

ASSOCIATED PRESS: Polis, ABD'de yaşayan, hükümeti istikrarsızlaştırmaya çalışmakla suçlanan Müslüman vaiz Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen iş ve medya grubunun binalarında arama yapıyor. 

AFP: Türk polisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı eleştiren ve onun ABD'de yaşayan siyasi düşmanı Müslüman vaiz Fethullah Gülen'e yakın medya grubunun Ankara 'daki ofislerine büyük bir baskın yaptı.

BLOOMBERG: Türk organize suçlarla mücadele polisi, ABD'de yaşayan vaiz Fethullah Gülen'in liderlik ettiği "terör örgütü"ne destek verdiği suçlamasıyla Koza İpek Holding'in Ankara'daki merkezlerine baskın yaptı.