Koza-İpek'e polis operasyonu!

Koza-İpek'e polis operasyonu!
Koza-İpek'e polis operasyonu!
Koza Holding, İpek Üniversitesi, Kanaltürk ve Akın İpek'in evine polis operasyon yapıyor...

RADİKAL - MASAK tarafından Koza Holding, İpek Üniversitesi, Kanaltürk ve Akın İpek'in evine operasyon yapıldı.

İpek Medya Grubu'na ait Koza Holding'e sabah erken saatlerde çok sayıda polis eşliğinde operasyon başlatıldı. İpek Grubu'nun Ankara 'daki merkezinde polisin operasyon başlattığı, holding binasında arama yapıldığı ifade edildi. Kanaltürk, Bugün Gazetesi, Bugün Tv ve Millet Gazetesi'nin bağlı oldugu Koza İpek Holding'in genel merkezine şirketlerine polis baskın yaptı. 

Ankara'nın Yeni Mahalle ilçesindeki Koza İpek Holding yönetim kurulu binasına saat 08.00 sıralarında çok sayıda polis ekibi geldi. Çevik kuvvet polislerinin de güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt, İpek Medya Grubu'na polis eşliğinde baskın yapıldığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Başyurt, "İpek Medya Grubu'na polis eşliğinde gözdağı ve susturma operasyonu başladı. Holding merkezimize polis baskını yapıldı. Yazıklar olsun!. IŞİD'e silah sevkıyatını ortaya çıkardığımız gün medya ve grubumuza baskın." ifadesini kullandı.

Akın İpek Fuat Avni için, 'Aldırmayayım diyorum' demişti

Bir çok operasyonu önceden duyuran sosyal medya fenomeni Fuat Avni daha önce Twitter'dan İpek Grubu'na operasyon yazılacağını iddia etmişti.