Kozakçıoğlu intihar etti

Kozakçıoğlu intihar etti
Kozakçıoğlu intihar etti
OHAL döneminin en ünlü valisi Hayri Kozakçıoğlu intihar etti. Kozakçıoğlu'nun kanser hastası olduğu belirtildi.

Eski Olağanüstü Hal Bölge Valiliği (OHAL) Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer’deki evinde ölü bulundu. Kozakçıoğlu’nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği belirlendi.
İddialara göre Kozakçıoğlu, Reşitpaşa Mahallesi, Ayhan Sokak, No: 2’deki evlerinde saat 01.30 sıralarında eşine rahatsızlandığını söyledi. Yatak odasından çıkan Hayri Kozakçıoğlu tripleks evlerinin orta katındaki çalışma odasına geçti. Hayri Kozakçıoğlu’nun eşi saat 09.00 sıralarında çalışma odasına girmek istedi. Ancak içeriden kilitli kapıyı açamadı. Bunun üzerine oğlu ve kızını aradı. Eve gelen Hayri Kozakçıoğlu’nun oğlu, polise haber verdi. Polisler çağırdıkları çilingire çalışma odasının kapısını açtırdı. İçeri girildiğinde Hayri Kozakçıoğlu’nun cesediyle karşılaşıldı.
Üzerinde pijaması bulunan ve yerde sırtüstü yatan Hayri Kozakçıoğlu’nun kalp krizi geçirdiğini sanıldı. Daha sonra yapılan ilk incelemede Hayri Kozakçıoğlu’nun, kapısı kilitli odasında göğsüne sıktığı tek kurşunla yaşamına son verdiği belirlendi. Hayri Kozakçıoğlu’nun silahını ateşlediği zaman henüz belirlenemedi. Eşinin silah sesi duymadığını söylediği öğrenilirken, emniyet yetkililerince bitişik atışlarda silah sesinin duyulmayacağı bildirildi.
Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu’nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz eve koştu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı. Hayri Kozakçıoğlu’nun cenazesi savcının incelemesinin ardından evinden çıkarıldı. Cenaze saat 15.30’da Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. 

‘Kanser hastasıydı’
 
Bu arada sokaktaki marketçi, Kozakçıoğlu’nu en son dün akşam gördüğünü söyledi. “Sağlığına dikkat eden bir insandı” diyen marketçi, “İntihar edecek bir insan değildi. Bugün için bana sipariş vermişti. ‘Süt getirirsin’ demişti” diye konuştu.
Cenazenin Adli Tıp’a gönderilmesinin ardından olay yerindeki incelemelerini tamamladıktan sonra evden çıkan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Emre basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Emre, “Cenaze, yasa gereğince ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi” dedi. Bir habercinin “İntihar iddiaları doğru mu?” sorusuna Başsavcı Vekili Emre, “Yok, hayır. Teknik olarak şu anda bir açıklama yapamayacağım” cevabını verdi. Yakın çevresi ise Kozakçıoğlu’nun ileri düzeyde kanser olduğunu belirtti.