Kozakçıoğlu intihar etti

Kozakçıoğlu intihar etti
Kozakçıoğlu intihar etti
OHAL döneminin en ünlü valisi Hayri Kozakçıoğlu intihar etti. Kozakçıoğlu'nun kanser hastası olduğu belirtildi.

Eski Olağanüstü Hal Bölge Valiliği (OHAL) Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer’deki evinde ölü bulundu. Kozakçıoğlu’nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği belirlendi.
İddialara göre Kozakçıoğlu, Reşitpaşa Mahallesi, Ayhan Sokak, No: 2’deki evlerinde saat 01.30 sıralarında eşine rahatsızlandığını söyledi. Yatak odasından çıkan Hayri Kozakçıoğlu tripleks evlerinin orta katındaki çalışma odasına geçti. Hayri Kozakçıoğlu’nun eşi saat 09.00 sıralarında çalışma odasına girmek istedi. Ancak içeriden kilitli kapıyı açamadı. Bunun üzerine oğlu ve kızını aradı. Eve gelen Hayri Kozakçıoğlu’nun oğlu, polise haber verdi. Polisler çağırdıkları çilingire çalışma odasının kapısını açtırdı. İçeri girildiğinde Hayri Kozakçıoğlu’nun cesediyle karşılaşıldı.
Üzerinde pijaması bulunan ve yerde sırtüstü yatan Hayri Kozakçıoğlu’nun kalp krizi geçirdiğini sanıldı. Daha sonra yapılan ilk incelemede Hayri Kozakçıoğlu’nun, kapısı kilitli odasında göğsüne sıktığı tek kurşunla yaşamına son verdiği belirlendi. Hayri Kozakçıoğlu’nun silahını ateşlediği zaman henüz belirlenemedi. Eşinin silah sesi duymadığını söylediği öğrenilirken, emniyet yetkililerince bitişik atışlarda silah sesinin duyulmayacağı bildirildi.
Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu’nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz eve koştu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı. Hayri Kozakçıoğlu’nun cenazesi savcının incelemesinin ardından evinden çıkarıldı. Cenaze saat 15.30’da Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. 

‘Kanser hastasıydı’
 
Bu arada sokaktaki marketçi, Kozakçıoğlu’nu en son dün akşam gördüğünü söyledi. “Sağlığına dikkat eden bir insandı” diyen marketçi, “İntihar edecek bir insan değildi. Bugün için bana sipariş vermişti. ‘Süt getirirsin’ demişti” diye konuştu.
Cenazenin Adli Tıp’a gönderilmesinin ardından olay yerindeki incelemelerini tamamladıktan sonra evden çıkan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Emre basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Emre, “Cenaze, yasa gereğince ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi” dedi. Bir habercinin “İntihar iddiaları doğru mu?” sorusuna Başsavcı Vekili Emre, “Yok, hayır. Teknik olarak şu anda bir açıklama yapamayacağım” cevabını verdi. Yakın çevresi ise Kozakçıoğlu’nun ileri düzeyde kanser olduğunu belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/113476011347608

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gunesimden kac - TosunBunu

  Seveni ne cokmus.Anlasilan yasarken terorist ve yancilariyla mucadele etmis.

  KARDEŞ HALK! - meksudava

  bu adamın kendini öldürmesi kadar normal bir şey olamaz.baktığın zaman görev yaptığı yıllarda yapılmayan insanlık dışı işler yok.her türlü katliam ve hukuksuzluk var bu dönemde.keşke daha önce yapsaydı da bu kadar kirletmeseydi bu dünyayı.malum kişi öldü gitti ama fıratın öte tarafında yaşayan ve kendini bu ülkenin asli sahibi olarak gören kişilere ne diyeceksiniz. bu söylemlerinin gerçek olması için yıllarca kardeş hakl dediği insanlara yapılmayan haksızlık ve insanlık dığı muamele kalmamıştır. dillerinin yasaklanması, köylerinin boşaltılması, katledilmeleri daha neler neler.bu ülkenin asli sahipleri siz ne yapacaksınız, bunlarla rahat yaşayabilecek misiniz? merak ettim sadece yoksa yıllarca gözlerinizin önünde yapılan bu katliyamlara sez çıkartmayanlardan ne beklenir ki. türkiye türktür dedirtmek için neler yapılmadı ki mutlu olun.

  İntihar dikeni.. - Jan21

  Bu adamın ölümüne üzülen bir Allah'ın kulu yoktur. Ölünün arkasından konuşmak yakışmaz bize ama dileğim o dur ki zebaniler yoldaşı olsun.

  Ben vicdan olduğunu düşünmüyorum - sks222

  Bu insanlar vicdanını çoktan kaybetmiş insanlar. Bunlar nerden kazandığı belli olmayan servetleriyle Triplex villalarında zevkü sefa süremeyecek olduklarında bir hastalığın acısına katlanmayacak gibi hissettiklerinden öldürmüşlerdir kendilerini. Belki nice insanlara acı yaşattığını düşünmüştür son anlarında. Belki.... Zira insanın içinde iyi yan tamamen bitmez.

  KOZAKÇIOĞLU DENETLEMEDE KÜRTLER (KORUCULAR) ESAS DURUŞTA - m.rozbilen

  Önce merhuma allahtan rahmet diliyorum.Allah taksiratını affetsin.Yüce Allah, bana borçlu gelirseniz affederim ama kul hakkını affetmem buyuruyor.Yorumcu adnanresit beyin dediği gibi Kozakçıoğlu ne kadar kul hakkıyla borçlu gitti dersiniz? Yıllarca olağanüstü hal valiliği yapıp hiç borçsuz olduğunu düşünemiyorum.Kim bilir ne adaletsizliklere,kıyımlara şahit olmuş yada emrini vermiştir.İntihar insanın içini kemiren ve gittikçe vicdan azabına dönüşüp yaşama isteği ortadan kalktığında başvurulan son eylemdir.Kişinin kendi hayatına son vermesi kolay mı sanıyorsunuz? Gönül isterdiki Kozakçıoğlu sırlarıyla gitmemesiydi.Belki de henüz varlığından habersiz olduğumuz anıları vardır.Tabi devlet bizlerden önce muttali olmazsa.

  Dikkat OHAL BUHAL'e getirir!!!! - denizsupi

  Ne günlerdi ama değil mi? Hayri efendi 11 ilin valisi olaraktan OHAL valisiydi..Devletin Kürt' lere topyekün ölüm kararının verdiği dönemler! Valiler emniyet mdürleri kurum amirleri muhtarlara kadar,amansız bir mücadele gözü kör eden bir öc alma duygusu sarmıştı devleti...işte Hayri bey bu işlerde en amir kişiydi... onbinlerce insan öldü,öldü ama hep faili meçhul kaldı..İşte o meçhullerden biri O zamanlar Hayri beydir derlerdi...Sanırım bu son olmicak, çünkü bu işlerin kuralı böyle işler..Devlet için sıktığınızı sandığınız kurşunlar bir gün gelir kalbinizin ortasına yönelir ki bu daha acıdır bence..Çünkü yazmaya çalıştığınız tarih torunlarınıza çocuklarınıza koca bir yalan balonu olarak patlamıştır..Öldürdüttüğünüz insanlar ise haklı bir davanın, insanlık onurları için her zaman saygı ile anılacaklardır..Darısı işi bitmişlerin başına ne diyelim..!!!

  vicdan - xalo62

  bu adamda vicdan olsaydı bu işi daha önce yapardı. geç gelen vicdan vicdan değildir. kürtlerin katili...........