KPSS giriş belgeleri erişime açıldı

KPSS giriş belgeleri erişime açıldı
KPSS giriş belgeleri erişime açıldı
Belgeler TC kimlik numarası ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin internet adresinden edinilebilecek.

RADİKAL - Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) için sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 4-5 Temmuz tarihlerindeki KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavı ile 12 Temmuz'da yapılacak ÖABT'ye başvuran adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.
Adaylar sınav giriş belgelerini TC kimlik numarası ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının olması, internetten edinilecek bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınav günü bulundurulması, ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaretin yer almaması gerekiyor. İlgili oturuma ait sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.
Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonrakiler ise saat 14.00'te başlayacak.
Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona alınma işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmaları gerekiyor.
AA