KPSS kopyası operasyonunda yeni dalga

KPSS kopyası operasyonunda yeni dalga
KPSS kopyası operasyonunda yeni dalga
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonlarda 21 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 2010 yılında KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, soruları organize şekilde ele geçirerek, sınavda tam veya tama yakın puan aldıkları ileri sürülen 21 şüpheli, Ankara ve İstanbul 'da gözaltına alındı.      

Ankara ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında Milli Eğitim Bakanlığı 'na bağlı öğretmenler ve TRT çalışanlarının da bulunduğu 23 şüpheliden 21'i gözaltına alındı, 2 şüpheli ise aranıyor.
     
Emniyetteki işlemleri süren şüphelilerin, organize şekilde soruları ele geçirerek, 2010 KPSS'deki genel kültür ve genel yetenek testlerinden tam veya tama yakın puan aldıkları iddia edildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/137928213792821

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TAM PUAN ALMAK NE ZAMANDIR SUÇ OLDU? - user758479

  Ellerinde kopya çekildiğini ispat edecek hiç bir delil yok. Tam veya tama yakın puan almak ne zamandır suç? 2-3 senedir liselere geçiş sınavında yüzden fazla öğrenci tam puan alıyor. Yakında onları da mı gözaltına alacaklar? Kendileri binlerce partiliyi KPSSsiz devlete yerleştirdi, şimdi bizi başka yerlere bakmaya mı zorluyorlar?