KPSS sona erdi

KPSS sona erdi
KPSS sona erdi
Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ikinci gün oturumları sona erdi.

RADİKAL - Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da düzenlenen ve saat 09.30'da başlayan sınavın sabah oturumunda, adaylara 30'ar soruluk hukuk , iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerini cevaplamaları için 160 dakika süre verildi.

Sınavın saat 14.00'te başlayan oturumunda ise 30'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testleri yer aldı. Bu testlerdeki soruları yanıtlamaları için de adaylara, 160 dakika verildi. 

Haftaya ÖABT 

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise tek oturumda 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek. ÖABT'de adaylar, 40 soruluk alan bilgisi testi ve 10 soruluk alan eğitimi testinde yer alan soruları 75 dakikada cevaplayacak. 

 


  ETİKETLER:

  ÖSYM

  ,

  Kamu

  ,

  Sabah

  ,

  Maliye

  ,

  hukuk

  http://www.radikal.com.tr/139159313915931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1087248

  Merhaba, osym tarih sorulari malumunuz üzere yine enterasandi. Bu sene de geçen senekk gibi tarihteki sorular bir yayının birebir aynısı. Birebir aynı olması sizc garip degil mi? Yasal mi? ayni soru olması yasal mıdır?