KPSS'de KCK operasyonu: 40 gözaltı

KPSS'de KCK operasyonu: 40 gözaltı
KPSS'de KCK operasyonu: 40 gözaltı

Arşiv

İzmir'in de aralarında bulunduğu 8 ilde 'KCK üyelerinin organize ettiği sınav çetesi' suçlamasıyla 40 kişi gözaltına alındı.

Turaç TOP

Bu sabah Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile birlikte polis 8 ilde operasyon başlattı. İddiaya göre, ’Joker’ olarak adlandırılan başarılı kişileri başkasının yerine 10-20 bin lira alarak sınava soktukları belirlenen KCK bağlantılı çeteye karşı İzmir, İstanbul , Diyarbakır, Ankara , Hakkari, Batman, Gaziantep ve Mardin’de polis çalışma yaptı. Daha önceden belirlenen kişiler, sahte belgelerle sınava girmek isterken suçüstü yakalandı. 

Yedi aydır sürdürülen soruşturma sonucu, sahte belge hazırlayan, başkasının yerine sınava giren, parayla yerine sınava başkasını sokan, buna izin veren aralarında araştırma görevlileriyle sınav sorumlularının da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. İddiaya göre polis, operasyonun sürdüğünü, gözaltı sayısının artabileceğini bildirdi. PKK 'nın bu yolla hem gelir sağladığı hem de devlet dairelerine sempatizanlarını sokmayı amaçladığı iddia edildi. Aynı çetenin LYS’de de faaliyet gösterdiği iddialarının araştırıldığı öğrenildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1093502109350220

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GEÇMİŞTE Kİ HÜKÜMETLER - pispor

  bir asker general diyordu ki suyu kurutun balık karada ölsün.yani kürt köylerini boşaltın onlar gerillaya yardım ediyor.köyler boşaltılırsa kürt gerillası ekmek yiyecek bulmaz karada biz onları tek tek avlarız.(hatırlamayanlara ben hatırlatayım Doğan Güreş)ve dört bine yakın kürt köyü yakılarak yıkılarak cinayetler ilşlenerek köy koruculuğu dayatılarak boşaltıldı. Sonuçta AB kapısı normları AİHM si derken bu köylere devlet tazmninat vermek zorunda kaldı.Ve ben o köylülerden biriyim benim köyüm yıkılmadan yakılmadan boşaltılmadan önce satışa koysan bu günün parası ile 100 bin tl etmez. Ama bir yasadır çıktığında bir kıvılcım uygulamada ise büyük yangına döndü.köyün yıkıldığı boşaltıldığı gün daha doğmayan kişiler aile kurup bu haktan yararlandı ve bu güne kadar ödenen tazminatla bu köy on defa lınır satılır duruma geldi. Yani diyeceğim bu KCK lılara geleceğim.Devlet eskiden köy boşaltarak adam öldürerek kürt sorununu çözmeye çalıştı çok masraflı oldu.öldürdüğü her insan başına 30 bin tl(roboski katliamında bu daha 120 bin tl ye çıkarıldı)her alie reisinede yani 18 yaşını dolduran kişiye de zarar ziyan tespiti ile 3.5 binliradan 20 bin liraya kadar ödediğine göre şimdi bu kck lıları devlet hiç suçları olmadan tek suçuları(kürtçe konuşmak kürtçe ifade vermek) binlerce insanı tutuklayıp kck dan içeri atmakta bu sonuçta geçmişteki köy boşaltmalarına benziyor.ilerde adam başına vereceği tazminatı nerden karşılatyacak acaba.hangi fon ile.

  kesin oyledir... - mir34

  kesin oyledir zaten soruları çalıp cemaate verende kck dır... tabi basın(cemaat) baba böyle diyor . bizde yedik...

  KPSS'de KCK operasyonu: 40 gözaltı - ms@deniz

  Bu yaklaşım Kürtleri yok etme,etkisiz duruma getirme devletin genel politikasıdır. Daha neler tezgahlayıp KCK operasyonları yapacaksınız kim bilir..

  pes ! - haz4ran

  kck kpss işbaşında.:)daha neler. devlet - camaat- medya üçgeninin iç açıları sorularda çımış mıdır ?

  VAY BE - pispor

  Neymiş bu KCK devletin tüm kurumlarını sarmış ta hebarimiz yok.Madem böyle bu ak parti hükümeti neden istifa etmiyor.Bir LYS ye bir KPSS ye ve devlet kurumlarına sahip çıkamıyorsan orada işin ne

  DEVLET ASLINDA KÜRT DERSE - pispor

  bu KCK söyleminden kurtulacak ya.bir türlü kürt diyemiyor.Belki de hükümetin içindeki devşirme kürtlerin hatırı içindir.

  Bari siz - Mamoste Cizre

  ya bırakın artık bu her kötü şeyi KCK ve diğer hareketlere bağlamayı. yani bu haberde tutuklananlar bundan kazandıklarını KCK ye mi aktaracak. Yani bu kadar basit olmayalı bırakalım artık