Kraliçe Elizabeth'in mektup arkadaşları

Kraliçe Elizabeth'in mektup arkadaşları
Kraliçe Elizabeth'in mektup arkadaşları
İlköğretim öğrencileri, İngilizce pratiklerini arttırmak için İngiltere Kraliçesi'ne mektup yazıp Noel'ini kutladı. Kraliçe'den de yanıt gecikmedi.

Ankara ’nın Polatlı ilçesinde özel bir dershanede İngilizce eğitim gören ilköğretim okulu öğrencileri, öğretmenleri Ümmü Gül’ün teşvikiyle İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’e mektup yazarak Noel’ini kutladı. Mektuba Kraliçe’den de yanıt geldi. Kraliçe 2. Elizabeth, bir ay sonra gelen mektubunda çocukların ilgisinden çok memnun olduğunu belirtti.
İngilizce öğretmeni Ümmü Gül, iki yıl önce de benzer şekilde Kraliçe Elizabeth’e mektup yazdıklarını ve cevap aldıklarını belirtti. Öğrencileri heveslendirmek ve dış dünyayla tanışmalarını sağlamak amacıyla böyle bir yönteme başvurduklarını söyleyen öğretmen Ümmü Gül, “Daha önce İngiltere’de kaldım. İngilizleri, Kraliçe’yi çok seviyorum. Çocukları heveslendirmek, dış dünyaya açılmalarını sağlamak amacıyla mektup yazdık. Kendisine sınıfımızın toplu çekilmiş bir fotoğrafını da gönderdik” dedi.
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ise yolladığı yanıtında, her zaman çocuklardan gelen mektupları okuduğunu, bu mektupları çok samimi bulduğunu, öğrencilerin toplu fotoğrafından çok memnun olduğunu belirtti. Kraliçe, öğrencilere Buchingham Sarayı ve İngiliz halkının selam gönderdiğini de yazdı.
Öğrenciler de çok merak ettikleri Kraliçe Elizabeth’in mektuplarına cevap vererek kendilerini önemsemesinden dolayı çok memnun olduklarını belirtti. (METİN ÖZDEMİR /DHA)