'Kral'ın oğlu kazada öldü

'Gazinocular kralı' Fahrettin Aslan'ın oğlu Selçuk Aslan, Isparta'da sollama yaparken tankerle çarpıştı. Aslan ve yanında bulunan Moldovalı Valantino Stinova olay yerinde öldü.

ISPARTA - Gazinocular kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan'ın oğlu Selçuk Aslan Isparta'nın Keçiborlu ilçesinin Tekeli rampasında trafik kazasında öldü. Tekeli rampasında daha önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antalya Şube Başkanı Gülen Alkan, eşi ve gelini yaşamlarını yitirmişti.
Selçuk Aslan, Valantino Stinova ile 17 gün önce satın aldığı ve adının baş harflerini taşıyan 34 SA 354 plakalı Nissan X-Trail marka ciple yola çıktı. Aslan, gece saat 03.20 sıralarında Tekeli rampasında yolun tek şeride düştüğü noktada, önündeki otomobili solladı. Aslan'ın cipi karşı yönden gelen Ziya Mete yönetimindeki süt tankeriyle çarpıştı. Kazada hurdaya dönen cipteki Selçuk Aslan ile Valantino Stinova olay yerinde öldü. Tanker sürücüsü Mete gözaltına alındı.
Sacit Aslan cenazeyi aldı
Selçuk Aslan'ın cenazesini almak üzere dün öğle saatlerinde kardeşi Sacit Aslan Keçiborlu'ya geldi. Sacit Aslan'ın yanında Moldovalı Valantino'nun annesi Elena Stinova'nın da olduğu görüldü. Sacit Aslan, "Şerit ihlali yapmışlar. Tanker, kurtarmak için şarampole doğru kaymış, ancak başarılı olamamış" dedi. Gazetecilerin miras kavgasını hatırlatması üzerine Aslan, "52 günde hem babamı hem de ağabeyimi kaybettim. Köpek . mirasına" yanıtını verdi. Cenazenin yarın Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.
Miras tespiti için dava açmıştı
26 Ekim'de yaşamını yitiren Fahrettin Aslan'ın ilk eşi Necla Berktan'dan olan çocuklarından Selçuk Aslan, bir süre sanatçı Emel Sayın ile evli kalmıştı.
Selçuk Aslan, babasının son eşi Zeynep Arzu Aslan'dan olan, "Prensim" dediği Mehmet Aslan'ı, 'mirası kaçırma ve gizleme gayreti içinde bulunmakla' suçlamış, mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme de Fahrettin Aslan adına kayıtlı taşınmazların bildirilmesini istemişti. Bu arada Bakırköy 5. Sulh Hukuk Mahkemesi 8 Kasım günü Fahrettin Aslan'ın mirasını 24 pay olarak belirlemişti. Mirasın altı payı eşi Zeynep'e, üç payı oğlu Selçuk'a, üç payı kızı Esin'e verilirken en büyük pay 12 ile Mehmet Aslan'ın olmuştu.
Tekeli rampası 'kara nokta'
Keçiborlu'da bulunan Tekeli rampası, Karayolları'nın trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeler olarak tanımladığı 'kara noktalar' içerisinde yer alıyor. Keçiborlu'nun Sandıklı yönündeki çıkışında bulunan rampada, yol her iki yönden de tek şeride düşüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7664137664130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.