Kravattaki şekil müdür ve esnafı yakacak mı?

Kravattaki şekil müdür ve esnafı yakacak mı?
Kravattaki şekil müdür ve esnafı yakacak mı?
Cizre'e Anadolu Lisesi öğrencileri için yaptırılan kravatların üzernideki şeklin Abdullah Öcalan'a benzediği gerekçesiyle okul müdürü ve esnaf hakkında soruşturma başlattıDİYARBAKIR - Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Anadolu Lisesi idarecileri tarafından öğrenciler için yaptırılan kravatların üzerindeki şeklin, PKK’nınlideri Abdullah Öcalan’a benzediği gerekçesiyle, okul müdürü ve kravatların basımını gerçekleştiren esnaf hakkında soruşturma başlatıldı.
Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Cizre Emniyet Müdürlüğüne yapılan "Anadolu Lisesi öğrencilerinin taktığı kravatların üzerindeki Öcalan’a benziyor" ihbarı üzerine, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Soruşturma kapsamında alınan kravat örneği, bilirkişi tarafından incelendi. Bilirkişinin, kravat üzerindeki şeklin Öcalan’a benzediği yönünde rapor vermesi üzerine, Anadolu Lisesi Müdürü M.H.O. ile kravatların basımını gerçekleştiren esnaf Ş.D. gözaltına alındı.
Cizre Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarılan M.H.O. ve Ş.D. ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Yürütülen soruşturma nedeniyle öğrencilere dağıtılan kravatların okul idaresince toplatıldığı ve yerine üzerinde okulun amblemi bulunan kravatların dağıtıldığı öğrenildi. (aa)