Kredi kartı çetesine darbe

ABD, Çin, Japonya ve Avrupa ülkelerinin aralarında bulunduğu 13 ülkeden 55 kişiye ait kredi kartı bilgilerini elde ederek alışveriş yaptıkları öne sürülen uluslararası bağlantılı şebekenin dört Türk elemanı, İzmir'de yakalandı.

İZMİR - ABD, Çin, Japonya ve Avrupa ülkelerinin aralarında bulunduğu 13 ülkeden 55 kişiye ait kredi kartı bilgilerini elde ederek alışveriş yaptıkları öne sürülen uluslararası bağlantılı şebekenin dört Türk elemanı, İzmir'de yakalandı.
Bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü dedektifleri, şebeke elemanlarını takibe aldı. Polis ekiplerinin yaklaşık 1.5 ay süren çalışması sonucu, Karşıyaka'da kopyalanmış kredi kartıyla alışveriş yapan 19 yaşındaki M.A., 24 yaşındaki O.A., 23 yaşındaki M.T. ve 19 yaşındaki F.D. yakalandı. Üzerinde 'Hüseyin İsker' adına düzenlenmiş sahte sürücü belgesi bulunan M.A.'nın, 'bilişim suçundan' poliste kaydı bulunduğu belirtildi.
200 bin kişinin bilgileri
Bu kişilerin ev, otomobil ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 55 adet kredi kartı, 'Encoder' adı verilen bir kopyalama cihazı 200 bin yabancı uyruklu kişinin kredi kartı bilgisinin kayıtlı olduğu birçok CD ele geçirildi. Bunların 40 binin Türk olduğu belirlendi. Kredi kartı bilgilerinin, şebekenin Rusya'daki elemanlarından gönderildiği, her kart için Rus şebeke elemanlarına ortalama 5 bin dolar ödendiği kaydedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7650447650440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.