Kredi verilmeyen astsubay dehşet saçtı

Kredi talebi reddedilen astsubay, altı askeri yanına alarak, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki banka şubelerini taradı.

Borçları nedeniyle kredi talebine olumsuz yanıt alan bir astsubay, altı askeri yanına alarak, Manavgat'taki 11 banka şubesi ile sekiz işyerini otomatik silahla taradı.
Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz'ın verdiği bilgiye göre, ilçe merkezindeki Antalya Caddesi üzerinde, geceyarısı seyreden askeri bir cipten, banka şubeleri ve işyerlerine otomatik silahla ateş açıldı. Oymapınar Barajı Asayiş Bölüğü'nde görevli Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli ile altı er, 15-20 dakika süren ateşin ardından, ilçe Jandarma Karakolu'na gelerek teslim oldu. 11 banka şubesiyle çok sayıda işyerinin camlarının kırıldığı olayın ardından yapılan araştırmada 400'e yakın mermi kovanı bulundu.

SİNİR KRİZİ GEÇİRİYOR

Zencirli'nin, Manavgat Devlet Hastenesi'ne götürüldüğünü ve tıbbi kontrolden geçirildiğini belirten Kaymakam Çapraz, sinir krizi geçirdiği ve psikolojik bunalım içinde olduğu saptanan astsubayla ilgili ayrıntılı tıbbi raporun daha sonra alınacağını söyledi.
Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Zencirli ve erler hakkında soruşturma başlatıldığını da kaydeden Çapraz, "Yapılan ilk incelemede, Astsubay Üstçavuş Zencirli'nin bazı bankalardan kredi talebinde bulunduğu, ancak bunlara olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Olayda bunun etkisinin olup olmadığı soruşturmada ortaya çıkacak" dedi.

AŞIRI ALKOLLÜ ÇIKTI

Zencirli'nin, Manavgat Devlet Hastanesi'ndeki tıbbi kontrol s
sırasında, 'üst sınırda alkollü' çıktığı bildirildi.
Manavgat Devlet Hastanesi'nde nöbetçi olan Dr. Naci Özmenoğlu, Zencirli'nin hastanedeki kontrolde '116 promil alkollü çıktığını ve bunun üst sınır olduğunu' söyledi.
Dr. Özmenoğlu, hastanenin psikiyatristi tarafından da kontrolden geçirilen Zencirli'nin, 'eşinden ayrı yaşadığını, bir çocuğu bulunduğunu ve borçları olduğunu' anlattığını kaydetti.