Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor
Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) tarafından üniversite öğrencilerine verilecek olan kredi ve burs başvurularının süresi, bugün 23.59'da bitecek.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları, bugün sona erecek.

2015-2016 döneminde yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora ve ek kontenjan öğrencileri, burs ve krediye "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvurabilecek.

Başvurular http://kyknet.gsb.gov.tr/ sitesinden yapılıyor.

Başvurular için verilen süre, bugün saat 23.59'da sona erecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara, Ocaktan itibaren ödeme yapılacak.

Aylık olmak üzere lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. 

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Adım adım 2016 KYK burs ve kredi başvuru işlemleri aşağıdaki gibi yapılır:

Birinci adım: KYK resmi web sitesine "www.kyk.gov.tr" adresi girilir. "2015-2016 Öğrenim yılında yurt içinde yüksek öğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız" sekmesine tıklanır.

İkinci adım: Açılan sayfada "Başvuruda dikkat edilecek hususlar" yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip "Başvuru ve Güncelleme" sekmeni tıklanır.

Üçüncü adım: Yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girilir.

Dördüncü adım: Açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgileriniz ve okul bilgileriniz istenir.

Beşinci adım: Açılan yeni sayfada sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir. Sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır.

Altıncı adım: Sizden adres bilgileriniz ve e-posta adresiniz istenmektedir.

Yedinci adım: Son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklayarak, KYK burs ve kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaksınız.