Kritik davaların avukatı evinde ölü bulundu

İSTANBUL - Gazeteci Metin Göktepe davasında sanık polislerin avukatı olan, Ergenekon davasında da tutuklu sanıklarından Oktay Yıldırım’ın avukatlığını yürüten, aydınlara açılan davalarda da ‘şikâyetçiler’ adına yer alan avukat Ahmet Ülger, evinde ölü bulundu. Darp izine rastlanmayan Ülger’in kalp krizi geçirdiği ihtimali üzerinde durulurken, kardeşi ise ağabeyinin yıllardır tehdit aldığını ve ölümünün şüpheli olduğunu öne sürdü.
Ülger’in Polis Başmüfettişi olan ve Göktepe davasından sonra soyadını değiştiren ağabeyi Mehmet İşbitiren, kardeşinin terör örgütleri DHKP- C ve PKK tarafından tehdit edildiğini ve 13 yıldır da ölüm tehdidi aldığı için koruma altında olduğunu söyledi. 

‘Sağlık sorunu yoktu’
İşbitiren, kardeşinin hiçbir sağlık sorununun olmadığını söylerken şunları anlattı: “Duruşmaların olduğu gün Unkapanı’nda nargileciye gidip burada gece geç vakite kadar dosya üzerinde çalışırdı. Artık ev halkı da onun evine geç gelmesine alışmıştı. O gece de saat 03.00’de kadar dosya üzerinde çalışıp eve gitmek için ayrılmış. Saat 05.00’de kapıcı girişte cesedini bulmuş.” İşbiteren, kardeşinin cenazesinin bugün Florya Yeni Cami’de kılanacak namazan ardından toprağa verileceğini söyledi.
Avuka Ülger, gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülmesi davasında bazı polislerin avukatlığını yapmış, bu davaya ilişkin hakkında ‘devlet memuruna intisapla menfaat sağlamak’ suçundan dava açılmış ve bu davadan beraat etmişti. Ülger ayrıca, bazı emniyet mensupları hakkında açılan davalarda sanık, yazar Elif Şafak hakkında açılan davada da müşteki avukatlığı yapmıştı. (Radikal)