@ismailsaymaz

KTÜ'de tehlikeli afiş

KTÜ'de tehlikeli afiş
KTÜ'de tehlikeli afiş
Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Fidel Çakmak afişlerle hedef gösterildi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyan Öğrenci Koleklifleri üyesi Fidel Çakmak hakkında tüm Trabzon’da afişler asıldı.

Üzerinde Çakmak’ın resmi de bulunan afişlerde, “Hakkında devlete karşı işlenmiş 50’nin üzerinde suç dosyası bulunan Fidel Çakmak neden hala KTÜ öğrencisi? Üniversitede terörist istemiyoruz” yazıyor, 

Trabzon’da, 13 Aralık sabahına uyananlar üniversite kampüsünde ve üniversitelilerin yoğun olarak yaşadıkları Konaklar ve Kalkınma mahallelerine asılmış afişlerle karşılaştı. Öğrenci Kolektifleri’nden Fidel Çakmak’ı hedef gösteren afişin altında, “KTÜ Öğrencileri Dayanışma Platformu” imzası bulunuyor. Aynı afişin ayrıca Trabzon ve Akçaabat Ülkü ocakları tarafından da sosyal medyada paylaşıldığı ifade ediliyor. Afişten ötürü rektörlüğe başvuran Fidel Çakmak, bu girişimlerinden herhangi bir sonuç elde edemedi. Yine KTÜ’de, kanserden ölen arkadaşları için kampanya yürüten Öğrenci Kolektifleri üyeleri, ülkücü görüşte oldukları öne sürülen grubun saldırısına uğramıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1166342116634214

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ulku Ocaklarinin sucu 50,000'in uzerinde - sahan yilmaz

  1960'larda Vedat Demircioglu ve Taylan Ozgur cinayetleri, Malatya olaylari, Sivas, Maras, Corum olaylari, suiskastler, universiteleri bombalamalar, mahalle kabadayigindan mafyaya evrilmeler, Turk-Islamciliktan rant siyaseti olusturmacalar? bunlarin bu ulkede ne isi var!! Ne isi var!! Isleri gucleri kavga. Afrika'da bile ogrenci olarak kabul edilmez bunlar. Kendi kendilerine milliyetci bunlar. Biz bunlari Turkiye'de istemiyoruz, dunyada istemiyoruz!

  Ülkücülük mü Türkücülük mü? - emirnuri

  Bu memlekette ülkücülük kurumu misyonunu doldurmuştur. Ocakları kapatılmalıdır.Şahsen, tarihe baktığımda, midem bulanmaktadır.

  suç tanımı ve iftira arasındaki fark - brairtenz

  50den fazla suç duyurusu yapılması onun 50den fazla suç işlediği manasına gelmez,büyük ihtimal o suçlardan 1tanesini bileyapmamıştır,muhafazakar bir şehirde bir siyasi oluşumun önderliğni yapıyorsan çöpçüsü bile senden rahatsız olur dava açar sırf gıcıklık olsun diye ,arkandan her türlü zorbalığı yaparlar her lafı da ederler,burada bahsi geçen bayan arkadaşımız da büyük ihtimal Sol'un karadenize uğramasından rahatsız olan derin devlet oluşumlarıdır,HES'ten para yiyen ağa babalarıdır

  Tevbe Tevbe. - egekara

  Ya kardesim 50 den fazla suca bakiyorsan senin Basbakan in bu ulkede cezaevinde yattim diye agliyor aksama kadar,sen o adama Basbakanlik yaptiriyorsunda, ki hakkinda bir suru dosyasi olan bir Basbakan bu,biraz zeka acigimiz mi var.? Simdi bu kiza bakinca: hirsizlik mi yapmis?,milletin malini topragini mi satmis?zimmetine para mi gecirmis,yakin bir akrabasi uyusturucu kacakciligi mi yapmis?,oglu bi insanimi oldurmus? kayitlarda sahtecilkmi yapmis? curum islemek icin tesekkul mu olusturmus..allah allah cok mu tanidik geldi, e simdi biraz "edep yahu" diyebilirmiyiz ,de hadi gidin simdi isinize,ulkuculerin tarihinden bir cacik cikmaz bu da onlardan birisi iste..

  ilgili açıklama, birinci ağızdan.. - likopen

  http://www.kolektifler.net/2013/12/birileri-vatan-hainligi-mi-dedi-fidel-cakmak

  hırsızın suçu yok mu? - gundi ghandi

  tamam afişi asan ülkücülerin yaptığı kraldan fazla kralcılık peki ama 50'den fazla suç dosyası bulunması bir üniversite öğrencisi için biraz anormal değil mi?

  gulelim mi? - KILIC S

  bizim kadar tarihten ders cikaramayan bi millet daha yo.bu ulkede devlet var,polis var ordu var bu ulkuculer niye var?kendini devlet polis ve ordu sananlar halkinin ulkesinin tek dusmanidir.bunlar ulkenin dirligni bozmaya calisanlardan bi farki yok.ama gercek vatansever ve milletsever genclik kalem alan adalet pesinde kosandir,derim.