Küçük kahraman

Uçuruma yuvarlanan otomobilde anne ve babasını kaybeden sekiz yaşındaki Yusuf'un mücadelesi, içleri sızlattı. Yeşilköy beldesinden 63 yaşındaki Durali Yıldız, eşi 42 yaşındaki Ümmühan ve oğlu Yusuf'la birlikte Esenler Yaylası'ndan geçen pazar günü evlerine dönmek için otomobille yola çıkmıştı.
Haber: SADİ NERGİZDAL / Arşivi
HATİCE ÇETİNKAYA / Arşivi

ANTALYA - Uçuruma yuvarlanan otomobilde anne ve babasını kaybeden sekiz yaşındaki Yusuf'un mücadelesi, içleri sızlattı. Yeşilköy beldesinden 63 yaşındaki Durali Yıldız, eşi 42 yaşındaki Ümmühan ve oğlu Yusuf'la birlikte Esenler Yaylası'ndan geçen pazar günü evlerine dönmek için otomobille yola çıkmıştı. Ama Ümütlü Kale mevkiinde lastiğinin patlamasıyla kontrolden çıkan otomobil 90 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada Durali ve Ümmühan Yıldız hayatını kaybetti.
Sağ bacağı kırılan ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Yusuf, tüm feryatlarına rağmen üç gün boyunca sesini kimseye duyuramadı. Önceki gün ormana keçileri için dal kesmeye giden Ümütlü Köyü'nden 15 yaşındaki Ramazan Sözen, Yusuf'u görüp jandarmaya haber verdi. Yusuf jandarma tarafından kurtarıldıktan sonra Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
'Benzin deposu delindi'
Çocuk servisinde ablası Aynur Demirel'in refaketinde tedavi gören ve yaşadığı şok nedeniyle güçlükle konuşan Yusuf, kaza sonrası her yerinin kana bulandığını söyleyerek yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Arabanın deposu delinmiş, benzin akıyordu. Yangın çıkmasın diye yakındaki dereden su getirip döktüm. Babamın yanına gittiğimde artık nefes almıyordu. Annemi ise hiç göremedim. Hava kararmaya başlayınca acıktım ve arabanın içinde bulduğum bir kavanoz balı üç gün boyunca yedim. Yakındaki dereden su içiyordum. Mağara gibi bir yer buldum. Sürünerek gidip geceleri orada uyudum. Beni bir çoban buldu. Daha sonra jandarma geldi. Beni ambulansla buraya getirdiler."