Küçük kıza tacize 239 yıl ceza istemi

ÇORUM - 12 yaşındaki kızı erkeklere pazarlamak suçlamasıyla tutuklu yargılanan Mustafa Y. hakkında dokuz suçtan toplam 239 yıl hapis cezası istendi.
Geçen kasımda meydana gelen olayda Ali Y. ve Mustafa Y., İzmir’den getirdikleri 12 yaşındaki P.T.’yi Çorum’da erkeklere pazarladı. İhbar üzerine iki zanlıdan Mustafa Y. yakalandı.. Soruşturmanın derinleştirilmesi üzerine P.T.’ye, para karşılığı cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen 15 kişi de tutuklandı.
Küçük kız savcılıkta verdiği ifadede, iki zanlının kendisini, “Bizi şikâyet edersen seni mermi manyağı yaparız” diye tehdit ettiğini söyledi. P.T. için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nce verilen raporda cinsel istismar suçu nedeniyle beden ve ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.
Haklarında P.T.’ye cinsel istismarı, tehditle fuhuş yaptırmak, uyuşturucu kullandırmak ve sahtecilik gibi suçlardan dava açılan 16 sanık geçen cuma günü Çorum Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkarıldı. P.T.’yi pazarlayan tutuklu sanık Mustafa Y. için hazırlanan iddianamede dokuz ayrı suçtan toplam olarak 239 yıl hapis cezası istendi. Tutuklu diğer 15 sanığa ise 8- 15 yıla kadar ceza talep edildi. Duruşma ertelendi. (dha)