Küçük kıza tacize sekiz tutuklama

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 13 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Ö.Y. ile ilişkiye girdiği iddiasıyla 29 kişi gözaltına alınıp sorgulandı. Aralarında bir astsubayın da bulunduğu sekiz kişi tutuklandı.
Gölcük’te Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Ö.Y. arkadaşlarıyla konuşurken, erkeklerin kendisiyle ilişkiye girdiğini söyledi. Bu durum kısa sürede yayılınca, iddialara göre bazı erkek öğrenciler de şantaj yaparak Ö.Y. ile ilişkiye girdi. Yaklaşık bir ay önce durumu öğrenen Ö.Y.’nin öğretmenleri, eşinden boşanan ve geçen yıl kızıyla birlikte Gölcük’e taşınan anne A. ile konuştu. Anne A. da kızı Ö.Y. ile konuştuktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcının talimatıyla polis tarafından gizlice soruşturma başlatıldı.

Önce 29 gözaltı
Aralarında ilçenin tanınmış ailelerinin çocuklarının da bulunduğu 29 kişi, küçük yaştaki Ö.Y. ile cinsel ilişkiye girmek ve ‘şantaj’ suçlamalarıyla gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan sanıklardan 19’u serbest bırakılırken, aralarında bir astsubayın da bulunduğu 10 şüpheli önceki akşam Gölcük Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta alınan ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 10 şüpheliden A.E.T., İ.K., U.N.K., Ç.U., E.D., S.A., Ş.T. ve astsubay U.A. tutuklandı. İki şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. {KOCAELİ /DHA}