Küçük kızı reddedince...

Küçük kızı reddedince...
Küçük kızı reddedince...
Adana'da şarkıcı Gülbin Vardar, yaklaşık bir yıldır eski eşi işadamı Ali Uğur Akbaş'ın yanında kalan kızı 11 yaşındaki A.A.'yı alamayınca sinir krizleri geçirdi.

ADANA - Manken- oyuncu Yeliz Yeşilmen ile 4 yıl önce evlenen ve Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi'ne MHP 'den başkan aday adayı olan Ali Uğur Akbaş'ın villasına İstanbul 'da yaşayan Gülbin Vardar, icra dairesi heyeti ve jandarma ekibiyle geldi. Kızını yılda 1 ay görme hakkı olduğunu belirterek A.A.'yı evine götürmek istedi. Ancak, Gülbin Vardar, sitenin giriş kapısına kadar gelen kızı A.A.'nın "Annemin psikolojisi bozuk. Onunla gitmek istemiyorum. Babamın yanında mutluyum" sözleriyle şoke oldu. Heyette bulunan sosyal hizmet uzmanı pedagog da küçük kızın zorla annesine verilmesinin psikolojisini olumsuz etkileyeceği yönünde görüş belirtti. Bunun üzerine icra heyeti ve jandarma tutanak tutup ayrıldı.LÜKS HAYATLA GÖZÜNÜ BOYUYOR


Annesi Leyla Beşer'le birlikte uğraş veren ancak kızına kavuşamayan Gülbin Vardar, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan genç kadın , "Kızımı yılda bir ay görme hakkım var. Ama Ali Uğur Akbaş, kızımı vermiyor. Kızım kendinde değil. Lüks hayatla gözünü boyamış. Benim tek isteğim kızıma kavuşmak"dedi.


REKLAM YAPIYOR


Ali Uğur Akbaş ise Vardar'ın suçlamalarını reddetti. 'Alayına Gider' adlı albümle adını duyuran Vardar'ın yeni albüm hazırlığı yaptığını ve reklam peşinde olduğunu öne süren Akbaş, "Ben kızımı annesinin yanına gidebileceğini söyledim. Ama kızım gitmek istemedi. Bunu icra heyeti ve jandarmaların da huzurunda söyledi" dedi. Geçen yıl Vardar'ın benzer şikayetleri üzerine yargılanan Akbaş, 'alıkoymak' suçundan 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme karar anındaki davranışından dolayı Akbaş hakkında 'iyi hal' indirimi uygulamamış, cezayı da ertelememişti.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/114474211447421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çocuk haczi hukukun acziyetidir - isik38

  Bir baba olarak oğlumu 1 yıldır görmüyorum. Kanun benim durumumda olan ebeveyn için icra ile çocuğu görme hakkı veriyor. bu durum 1940 yılında icra iflas kanununa eklenen bir maddeye dayanılarak yapılıyor. Borçlar kanununa göre kabahatli taraf masrafları üstlenir. Ama yargı bu konuda farklı bir karara imza atıp çocuğu görmek isteyenin icra masraflarını üstlenmesi gerektiğini belirttiğinden görüş günü icra memurlarının harcırah ve masraflarını benim ödememi söylüyor. Dahası çocuğu çamaşır makinası gibi haciz tutanağına yazıp alıyorlar. Hatta teslim alma sonrası bir çok olayda çocuk çırılçıplak soyulup icra memurlarınca beden muayenesinden geçiriliyor. Bu konuda şikayetlerimiz ve taciz suçlamalarımıza icra memurları sağlam teslim aldığımızı ispat etmeliyiz gibi saçma sapan gerekçeler öne sürüyorlar. Adına açık açık çocuk haczi diyebileceğimiz bu utanç verici bu olaya ilişkin boşanmak üzere olan yada boşanmış eşler olarak tüm girişimleri yaptık. Siyasi iktidar ve hukuk bu konuda bizi duymadı. Duymak istemedi belkide... Kanun diye önümüze konulan bu uygulama bizi mağdur ediyor. Bir çocuğun babasına da en az annesi kadar; annesine de en az babası kadar ihtiyacı vardır. babalar sadece nafaka veren varlıklar değil. Aynı şekilde annelerde sadece şiddet mağduru olan varlıklar olmamalı bu konuda... İyi bir eş olanadık ama bırakın iyi bir anne yada baba olmaya çalışalım.