Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak

Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak
Küçük Nehir'in adı parkta yaşatılacak
Van'da, kaybolduktan 4,5 ay sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın ismi, Kırkgeçit Mahallesi'nde yaptırılacak çocuk parkına verilecek.

VAN Gürpınar Belediyesi, Kırkgeçit Mahallesi'nde inşa edilecek çocuk parkına, "Nehir Aslan" isminin bırakılmasını kararlaştırdı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yıl içerisinde ilçeye bağlı bazı mahallelerde park yapılacağı yönünde karar alındığı belirtilerek, Kırkgeçit Mahallesi'nde inşa edilecek parka da kaybolduktan 4,5 ay sonra cansız bedeni bulunan Nehir Aslan'ın isminin verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Nehir'in oyun çağında ve üzücü bir şekilde hayata veda etmesinin böyle bir kararın alınmasında etkili olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Nehir kızımız oynamaya doyamadan maalesef çok üzücü bir şekilde yaşamını yitirdi. Onun bu şekilde aramızdan ayrılması başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu. Biz de o mahallemizde yapacağımız parka Nehir kızımızın ismini vermeyi kararlaştırdık. Çünkü Nehir küçücük bir çocuktu ve oynamaya daha doyamamıştı. Adını vereceğimiz bu parkta, o da ebediyete kadar çocuklarla birlikte olsun ve çocuklarla oynasın istedik."

Açıklamada, Aslan ailesine başsağlığı dileğinde bulunularak, parkın bu yıl faaliyete geçeceği kaydedildi.

CİNAYET ŞÜPHESİ ARTTI 

Bu arada küçük Nehir'in cansız bedeninin, olaydan 4,5 ay sonra evlerinin yakınındaki bataklık alanda bulunması cinayet şüphesini artırdı. Olayın aydınlatılması amacıyla Nehir Aslan'ın cesedini İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderen Gürpınar Cumhuriyet Başsavcılığı, İlçe Jandarma Komutanlığına da Aslan ailesinin yanı sıra mahalledeki bazı vatandaşların da ifadesine başvurulması talimatı verdi.

Güvenlik güçleri de başta Aslan ailesi ve yakınları olmak üzere olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen kişilerin, yeniden ifadesini almaya başladı.

(AA)

Van'da kaybolan küçük Nehir'in cansız bedeni bulundu