Küçük Selenay öldü sorumlular serbest

Küçük Selenay'ın öldüğü kazada 'Taksirle ölüme ve üç kişinin yaralanmasına neden olmak'tan yargılanan iki şoförden biri üç buçuk yıl ceza alıp tahliye edildi, diğeri ise beraat etti.

İZMİR - Küçük Selenay'ın öldüğü kazada 'Taksirle ölüme ve üç kişinin yaralanmasına neden olmak'tan yargılanan iki şoförden biri üç buçuk yıl ceza alıp tahliye edildi, diğeri ise beraat etti.
Kaza, geçen 29 Temmuz gecesi İzmir Karşıyaka'da meydana geldi. Belediyenin ulaşım şirketi ESHOT'a ait, Ramadan Gürler'in kullandığı otobüs, duraktan yolcu alan yine belediye kuruluşu İZULAŞ'a ait, Hasan Eser yönetimindeki yolcu otobüsüne arkadan çarptı. Annesi Gülten Toy ve babası Halil İbrahim Toy ile otobüse binmeyi bekleyen Selenay Toy, çarpmanın etkisiyle otobüsün sağ arka tekerleğinin altında kalıp ezilerek can verdi. Kazada üç kişi de yaralandı. Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son duruşmada Gürler'e önce dört yıl, sonra iyi hali nedeniyle üç buçuk yıl ceza verildi. Cezaevinde kaldığı süre göz önüne alınan Gürler tahliye edilirken, tutuksuz sanık Hasan Eser ise beraat etti. Duruşmanın ardından Selenay'ın ailesi karara tepki göstererek, "Biz kızımızı el üstünde tutarken, bir canavar alıp onu bu dünyadan götürdü. Bir can almanın bedeli bu mu?" diye isyan etti.