Küçük Semih servis kurbanı

Kurallara uymayan okul servislerinin yarattığı acılara bir yenisi eklendi. Nevşehir'de 9 yaşındaki Semih Çeliker servis aracından inerken montu kapıya takıldı. Araçla birlikte sürüklenen Çeliker yaşamını yitirdi.
İddiaya göre müzik yüksek olduğu için şoför uyarıları duymadı.
Haber: SİNAN KORKMAZER / Arşivi

NEVŞEHİR - Öğle yemeği için servisle eve dönen ilköğretim okulu ikinci sınıf öğrencisi, dokuz yaşındaki Semih Çeliker, hareket eden servis minibüsünün kapısına montu sıkışınca, ezilerek can verdi.
Nevşehir Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2-C sınıfı öğrencisi Semih Çeliker, ağabeyi 7'nci sınıf öğrencisi Sadi Çeliker ve diğer arkadaşları, öğle yemeği için evlerine gitmek üzere Süleyman Erdel'in kullandığı servis minibüsüne bindi. Çeliker kardeşler, 2000 Evler Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi'nde, evlerinin yakınındaki Çatlıoğlu Mobilya önünde servisten indi. Ancak Semih'in montu, hareket eden minibüsün kapısına takıldı. Bir süre yerde sürüklenen Semih'i, servisteki öğrenciler fark etti ve şoförü uyardı. Ağır yaralanan Semih Çeliker, aynı servis minibüsüyle hastaneye kaldırıldı ancak tüm çabalara karşın kurtarılamadı.
İddiaya göre, servisteki diğer öğrenciler, arkadaşlarının sürüklendiğini fark edip şoförü uyardı, ancak müziğin sesinin çok açık olması sonucu, şoför Süleyman Erdel uyarıyı geç anladı. Gözaltına alınan Süleyman Erdel, iki kardeşi indirdikten sonra kapıyı kapatıp hareket ettiğini, montun sıkıştığını fark etmediğini söyledi. Normal zamanlarda serviste hostes çalıştırdığını, ancak hostesin hastalanması nedeniyle rapor aldığını iddia eden Erdel sorgusunun ardından tutuklandı. Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine göre, araçta öğrencilerin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurmak zorunlu. Rehber, en az lise mezunu ve 22 yaşını doldurmuş olmalı.


    http://www.radikal.com.tr/7348307348300

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.