Küçükarmutlu'da 'kaçırma' gerginliği

Küçükarmutlu'daki evde ölüm orucunu sürdüren Yıldız Gemicioğlu, dün ailesi tarafından kaçırılarak hastaneye kaldırıldı.

İSTANBUL - Küçükarmutlu'daki evde ölüm orucunu sürdüren Yıldız Gemicioğlu, dün ailesi tarafından kaçırılarak hastaneye kaldırıldı. Gemicioğlu'nun annesi ve ağabeyinin evde kaldığını öğrenen polis, evin çevresini sararak geniş güvenlik önlemi aldı.
DHKP-C örgütüne üye olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunduğu cezaevinde ölüm orucuna başlayan ve tahliye edildikten sonra da eylemi Küçükarmutlu'daki bir evde sürdüren Yıldız Gemicioğlu, eve gelen 10 kadar akrabası tarafından dün öğlen saatlerinde kaçırılarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir süredir Gemicioğlu'na refakat eden ağabeyi Mehmet Gemicioğlu ile annesi Yüksel Gemicioğlu ise evde kaldı. İki kişinin rehin tutulduğu iddiaları üzerine, Küçükarmutlu Köprüsü, çevik kuvvet ekibi, özel tim, itfaiye aracı, üç dozer ve panzerlerle tutuldu, bölgeye girişler de yasakladı.
Bu arada ağabey Mehmet Gemicioğlu ile ölüm orucundakilerden Gamze Turan ve avukatları Hüdai Berber içeriye girebilen gazetecilere bir açıklama yaptı. Kendilerinin polisin iddia ettiği gibi rehin tutulmadıklarını belirten Gemicioğlu, kardeşinin geri getirilmesini istediğini söyledi.