Küfre kızan hırsız, ev sahibini öldürdü

Hırsızlık için girdiği evde yakalanan ve güçlükle kaçan hırsız, ev sahibinin ettiği küfürlere kızdığı için geri dönüp cinayet işledi. Güvenlik güçleri, hırsızı, olay yerinde düşürdüğü cep telefonu sayesinde yakaladı.

BURSA - Hırsızlık için girdiği evde yakalanan ve güçlükle kaçan hırsız, ev sahibinin ettiği küfürlere kızdığı için geri dönüp cinayet işledi. Güvenlik güçleri, hırsızı, olay yerinde düşürdüğü cep telefonu sayesinde yakaladı.
Harun Özer, bir hafta önce hırsızlık amacıyla Ertan Dinç'in Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi'nde bulunan iki katlı villasına girdi. Yalnız yaşayan Dinç, sesleri fark etti ve Özer'i yakaladı.
Boğuşma sırasında, cep telefonunu düşüren Özer, Dinç'in elinden kurtulup kaçtı. Bir süre önce eşinden boşanan oğlu ise Avusturya'da üniversite eğitimi gören Ertan Dinç, Çekirge Polis Merkezi'ne giderek zanlı hakkında suç duyurusunda bulundu. Dinç, olaydan üç gün sonra kendisini merak eden arkadaşları tarafından evinin yatak odasında tüfekle öldürülmüş olarak bulundu.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Ağır Suçlar Şubesi ekipleri, evde cep telefonunu düşüren kişinin 27 yaşındaki Harun Özer olduğunu belirledi. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Özer, dün Kestel ilçesinde bulunan yakınlarının evinde yakalandı.
Özer, tüfekle vurduğu işadamının öldüğünü getirildiği Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde öğrendi. Verdiği ifadede suçunu itiraf eden Özer, "Yaralandığını sanıyordum. Şimdi hapı yuttum" dedi. Daha önce tasarımcı olarak çalıştığı işyerinden ayrıldığını, iş bulamayınca aç kaldığı için hırsızlık yaptığını söyleyen Özer'in, ifadesinde şunları söylediği öğrenildi:
"Olay günü cebimde 25 YTL vardı. Bununla küçük şişe rakı alıp tek başına boş bir arazide içtim. Gece acıktım. Gördüğüm villaya karnımı doyurmak için girdim. Ev sahibi beni yakaladı. Saldırıp küfretti. Çok zoruma gitti. Cep telefonumu da düşürmüştüm. Kaçtım. Ama o küfürleri
unutamadım. Sonraki gün önceden 35 YTL'ye bir Roman'dan aldığım tüfekle gizlice evine girip ona iki kez ateş ettim. Yaralandığını sandım. Öksürünce ağzından kan geldi. Ben de hemen kaçtım. Onun öldüğünü bilmiyordum. Bana öyle küfretmese bu cinayeti işlemeyecektim."