Küfür iddiasıyla başladı, Kürtlere saldırıya dönüştü

Küfür iddiasıyla başladı, Kürtlere saldırıya dönüştü
Küfür iddiasıyla başladı, Kürtlere saldırıya dönüştü
Son günlerde sayısı artan provokasyonlara bir yenisi de Gölçük'te eklendi. Pazar yerinde iki grup küfür yüzünden kavga etti. Kürtlerin küfür ettiği için kavga çıktığı iddiası üzerine çevrede çok sayıda kişi toplandı ve Kürtlerin yoğun yaşadığı mahalleye yürümek istedi. Yürüyüşü emniyet güçleri güçlükle engelledi.

KOCAELİ - Gölcük İlçesi’nde küfür edildiği iddiasıyla başlayıp kavgaya dönüşen tartışmada, toplanan bir grup, 5 Kürt vatandaşı darp etmek istedi. Küfüre tepki gösterenlerin katılımıyla toplanan bir grup Kürtlerin yoğun yaşadığı mahalleye yürümek istedi. Kalabalık, kaymakam ve ilçe emniyet müdürünün iknası üzerine dağıldı. 

Gölcük İlçesi 19 Mayıs Caddesi’nde kurulan pazar yeri alanında küfür iddiasıyla iki grup arasında kavga çıktı. Bu sırada küfür edenlerin Kürtler olduğu söylentisi yayılınca çevreden pek çok kişi olay yerine geldi. Sayısı artan grup Kürtlerin yoğun yaşadığı bir mahalleye yürümeye başladı.

Toplanan kalabalık nedeniyle polis ekipleri çarşı merkezinde geniş güvenlik önlemi aldı. Polis ekipleri yürümek isteyen grubun önünde barikat oluşturup geçişine izin vermedi. 

Toplanan kalabalık nedeniyle Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Kesin olay yerine gidip, bilgi aldı. Kaymakam Yazıcı ve Emniyet Müdürü Kesin’in ikna çabaları üzerine grup gecenin ilerleyen saatinde dağıldı. İlçede polisin güvenlik önlemleri devam ederken, olaya karıştığı iddiasıyla bazı şüpheliler gözaltına alındı. (DHA)