Kuğulu Park'taki havuza kanalizasyon karıştı

Başkentin simgelerinden Kuğulu Park'ın havuzuna kanalizasyon suyu karıştı. Kuğu ve ördekler önlem olarak havuzdan çıkarıldı, havuzun ilaçlanacağı, hayvanlara antibiyotik tedavisi uygulanacağı öğrenildi.

ANKARA - Başkentin simgelerinden Kuğulu Park'ın havuzuna kanalizasyon suyu karıştı. Kuğu ve ördekler önlem olarak havuzdan çıkarıldı, havuzun ilaçlanacağı, hayvanlara antibiyotik tedavisi uygulanacağı öğrenildi.
Başkentin en işlek caddelerinden Tunalı Hilmi'deki parkın altından geçen kanalizasyon borusu patladı, havuza kiryi su karıştı. Çankaya Belediye Başkan Danışmanı Hüseyin Dede, arızanın giderilmesi için ASKİ ekiplerinin çalıştığını belirterek "Arızanın nedenin belirlenmesini ve giderilmesini bekliyoruz. Su boşaltılıp havuz dezenfekte edilecek. Su doldurulduktan sonra kuğu ve ördekler eski yerlerine bırakılacak."
Kuğulu Park kısa süre önce arazisinin bir kısmının kavşak inşaatı için kullanılmasıyla gündeme gelmiş, tepkiler üzerine bundan vazgeçilmişti. Büyükşehir Belediyesi dün kanalizasyon patlamasıyla süren kavşak inşaatının bir ilgisinin bulunmadığı belirtti.