Kuma karşıtı 'kuma ve resmi nikahlı' anneye dayak

Kuma karşıtı 'kuma ve resmi nikahlı' anneye dayak
Kuma karşıtı 'kuma ve resmi nikahlı' anneye dayak
Sivas'ta eşinin üzerine kuma getirdiği diia edilen genç, duruma karşı çıkan ve kendisi de kuma olan annesi ile babasının resmi nikahlı eşini darp etti. Baba da oğluna yardımcı oldu
SİVAS - Sivas’ta eşinin üzerine "kuma" getirdiği iddia edilen bir gencin, bu duruma karşı çıkan ve kendisi de kuma olan annesi ile babasının resmi nikahlı eşini darp ettiği bildirildi.
Sivas merkeze bağlı Herekli köyünde yaşayan Murat Ş. (33) bir süre önce resmi nikahlı eşi Sevda Ş’nin (33) üzerine Malatya’da kuaför olarak çalışan Şükran E’yi "kuma" olarak getirdi.
Oğlunun bu davranışına kızan, kendisi de yıllar önce başka bir kadının üzerine kuma olarak getirilen 55 yaşındaki Mevlüde A, gelininin üzerine kuma getirilmesini istemedi.
Annesinin tepkisine kızan Murat Ş, annesi Mevlüde A. ile babasının resmi nikahlı eşi ve kendisinin de nüfus cüzdanında annesi olarak gözüken Şerife Ş’yi (75) darp ettiği iddia edildi.
Kavgada, 75 yaşındaki babası Kadir Ş’nin de oğlunun yanında yer alarak, Mevlüde A. ve eşi Şerife Ş’yi darp ettiği öne sürüldü.
Olayın ardından Mevlüde A. ile Şerife Ş, jandarma karakoluna gidip, Kadir Ş. ve Murat Ş’den şikayetçi oldu.
Sivas Numune Hastanesi’ne götürülen iki kadın, burada darp edildiklerine dair rapor aldı.
Mevlüde A, oğlunun, gelininin üzerine 4. kez kuma getirdiğini belirterek, bu durumu kabullenemediğini söyledi. Oğluna bu nedenle kızdığını ifade eden Mevlüde A, bunun üzerine Murat Ş. ile babası Kadir Ş’nin, Şerife Ş. ile kendisini dövdüklerini ileri sürdü.
Şerife Ş. ise can güvenliklerinin olmadığını, bu nedenle artık evlerine gidemeyeceklerini belirterek, eşinden ve kumasından olan Murat Ş’den şikayetçi olduğunu ifade etti.
Bu arada, olaydan sonra jandarma ekiplerince gözaltına alınan Murat Ş. ile Kadir Ş’nin karakolda ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi. (aa)