Kumkapı Balık Hali'nde yangın

Kumkapı Balık Hali'nde yangın
Kumkapı Balık Hali'nde yangın
Kumkapı'daki Balık Hali'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın yoğun müdahaleler sonucu akşam saatlerinde tamamen söndürüldü.

RADİKAL- Kumkapı'daki eski balık halinde bulunan boş bir binanın çatısında yangın çıktı. Bir süre önce Avrasya Tüneli Projesi için boşaltılan balık halindeki bir binanın çatısında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, inşaat alanındaki güvenlik görevlileri tarafından itfaiyeye bildirildi.

Şişli, Beyoğlu, Bakırköy, Fatih  ve Başakşehir  belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri, ihbar üzerine balık haline sevk edildi. Ancak trafiğin yoğun olması nedeniyle itfaiye ekipleri Balık Hali'ne gelmekte güçlük çekti. Bu arada, alevler Hal'in büyük bölümünü sardı. Binanın çatısı da yangının büyümesi üzerine çöktü.

TAMAMEN KONTROL ALTINA ALINDI

Kumkapı'daki boşaltılan Balık Hali'nin çatısında saat 18.30 sıralarında çıkan yangın ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu yaklaşık 1 saatte kontrol altına alındı. Alevler 1 saatlik çaba sonrası tamamen söndürüldü.

GÜRPINAR'A TAŞINACAK

1988'den bu yana Kumkapı'da faaliyet gösteren 36 balık tezgahı ve restoran 12 Mart'ta boşaltılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kiracısı olarak yıllardır Kumkapı'da faaliyet gösteren balıkçılar, geçici olarak Samatya'ya taşınmıştı. Kumkapı balıkçıları, halen inşaatı devam eden toplam 200 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Gürpınar Su Ürünleri Hali'ne geçecek

(AA-DHA)