Kumkapı Balıkçılar Çarşısı yıkıldı

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı yıkıldı
Kumkapı Balıkçılar Çarşısı yıkıldı
27 yıldan bu yana Kumkapı'da faaliyet gösteren Balıkçılar Çarşısı tarihe karıştı. Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan Balıkçılar Çarşısı geçici olarak Samatya'ya taşındı. Önümüzdeki yıllarda ise çarşı Beylikdüzü'ne taşınacak.

RADİKAL - 1988 yılından beri Kumkapı’da faaliyet gösteren Balıkçılar Çarşısı bugün tarihe karıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, sabah saatlerinde yıkım işlemlerine başladı.


Burada bulunan 33 işyeri iş makineleriyle tamamen yıkıldı.

Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan Kumkapı Balıkçılar Çarşısı, geçici olarak Samatya’ya taşındı.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Dernek Başkanı Harun Yıldız, projenin olumlu olduğunu belirterek, “Burası 1988 yılında merhum Turgut Özal zamanında yapıldı ve şimdiye kadar da tarihi yarımadada hizmet verdi. Avrasya Tüp Geçidi Projesi nedeniyle burasının artık kamu yararına bırakılması gerektiği bizlere söylendi. Bu yönde de destek verdik. Çünkü İstanbul trafiği nedeniyle burada zaten uzun süredir zorluk çekiyorduk” dedi.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı’nda restoran sahibi olan Engin Yıldız ise “Yaklaşık 25 yıldır buradaydım. Böyle bir proje olduğu için yıkılması gerekiyordu. Bizim için de geçici bir yer yaptılar. Bu proje için feda olsun” diye konuştu.
DHA-İbrahim AKTÜRK

İstanbul'un silueti böyle değişti!

Allianoi peşini bırakmıyor!


  http://www.radikal.com.tr/131221813122182

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Simge değildi - user1013820

  cahil gazeteciler, o lokantalar iSTANBUL SİMGESİ SAYILMAZLAR, daha dün kuruldu onlar, Haa dersen ki KUMKAPIDA kör Agop yıkıldı o zaman derim ki hakikaten bir simge yıkıldı.

  geç bunları - mehmetxx

  bende haber başlığını görünce yüzyıllık bir yeri yıktılar sandım. güldürdünüz yine sağolun :D