Kurabiye okul artık hizmette

Hollandalı çocukların bir yıl boyunca kurabiye satarak katkıda bulunduğu Söğütlü'deki Utrecht-Söğütlü İlköğretim...

SAKARYA - Hollandalı çocukların bir yıl boyunca kurabiye satarak katkıda bulunduğu Söğütlü'deki Utrecht-Söğütlü İlköğretim Okulu törenle hizmete açıldı. 500 öğrencinin eğitim göreceği okulun açılış törenine Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Sezgin, Sakarya Valisi Cahit Kıraç, Utrecht Belediye'sinin Başkanı Brouwer Korf, Amersfourt Belediye Başkanı Geluk Hennik, Utrecht Türkiye'ye Yardım Vakfı Başkanı Bülent Okyay, DSP Sakarya Milletvekili Ramiz Savaş, davetliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere hesap makinesi hediye eden Utrecht Belediye Başkanı Brouwer Korf,
"Dünyaya baktığınızda savaş ve depremleri görürsünüz. Savaş ve depremlerin yanında bu okul önemsiz görülebilir. Ancak, bizim için çok önemli. Depremi televizyonlardan izledik. Çocuklarımıza yardım etmek için çalıştık. Çocukların mutluluk içinde eğitim görmelerini istiyoruz"
diye konuştu. Okyay ise "Deprem bölgesi için Hollanda'daki herkes yardımda bulundu. Çocuklar kampanyaya katkıda bulunabilmek için kurabiye sattı. Çok mutluyuz" dedi.