Kurban olam çamuruna, balçığına...

Britanya'nın en çok satan gazetelerinden The Sun, Türkiye'nin çamuruna vuruldu.

MUĞLA - Britanya'nın en çok satan gazetelerinden The Sun, Türkiye'nin çamuruna vuruldu. Yedi günlük tatilini Marmaris'te geçiren ve Dalyan'da çamur banyosu yapan The Sun muhabiri Dave Morgan, 8 milyon tirajlı gazeteye 'Şahane çamur' (Muddy Marvellous) başlıklı bir yazı yazdı.
Morgan yazısında çamuru şöyle övdü: "Yapışkan ve kokulu çamurla, tembelce boynunuzun üzerine uzanmak, cennet gibi bir tatil için kulağa hoş gelmiyor olabilir ama bu benim bazı müthiş anıları yaşamamı sağladı. Şifalı çamur banyosunun insanı olduğundan 10 yıl daha genç hissettirdiği ve bunun yanı sıra her çeşit hastalığa deva olduğu, hatta erkeklerin cinsel gücünü dahi artırdığı söyleniyor. Türkiye gezintimiz, aralarında Uma Thurman, Dustin Hoffman ve Sting gibi ünlü isimlerin de bulunduğu binlerce kişinin de banyo yaptığı, kükürtlü çamur havuzlarına dalıp çıkma etkinliklerine katılmadan bitemezdi."
Morgan yazısında çamur banyosunun inceliklerini anlattı: "Çamura iyice bulandıktan sonra, vücudunuzdaki çamuru güneş altında kurutuyorsunuz ve ardından temiz suyla arınıp, kendinizi termal havuzun güzel sularına bırakıyorsunuz. Maalesef çamurun Viagra etkisi yaptığı sözü gerçekleşmese de bütün tatil boyunca kendinizi gerçekten çok iyi hissetmenizi sağlıyor."
'Tamamen taklit'in büyüsü
Bölgedeki koyları, dünyanın en güzel yerleri arasında gösteren Morgan, 1 YTL'lik dolmuşlardan ve 'tamamı taklit ürünlerden oluşan, tasarımcı isimlerini birebir kullanan Kapalıçarşı'dan da etkilenmiş. Bu arada okuyucularına pazarlık yapmaları tavsiyesinde bulunmayı da ihmal etmemiş: "İlk sorulduğunda söylenen fiyatın yüzde 30 civarında inmesini beklemelisiniz."