'Kurban paraları bölgeye'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüşeceği ve Kurban Bayramı'nda kesilecek kurbanların ya da kurban paralarının bölgeye gönderilmesini önereceği öğrenildi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüşeceği ve Kurban Bayramı'nda kesilecek kurbanların ya da kurban paralarının bölgeye gönderilmesini önereceği öğrenildi.
Erdoğan, 3 Şubat'ta bölgede
Dün Sinop'ta yaptığı konuşmada "Gücümüz neye elveriyorsa onu yapacağız" diyen Erdoğan 3 Şubat'ta deprem bölgesine gidecek. Dört gün sürmesi planlanan ziyaret kapsamında Erdoğan, bölgeye yardım malzemesi de götürecek. Erdoğan'ın Hindistan, Malezya, Endenozya, Tayland, Sri Lanka, Maldivler ve Myanmar'a gitmesi ve bu ülke liderleriyle görüşmesi planlanıyor.
Kızılay'dan yeni kamyanya
Kızılay, afetzedelere dağıtılmak üzere 'vekâleten kurban kesimi' kampanyası başlattı. Kampanyaya katılmak isteyenler 100 avro ya da 180 YTL'yi Vakıflar Bankası 555 No'lu 'Güney Asya Kurban Hesabı'na yatıracak. Dini vecibelere uygun Endonezya'nın başkenti Cakarta'da kesilecek kurbanların etleri soğuk hava depolarında şoklanarak saklanacak ve Kızılay'ca düzenli şekilde bölge halkına dağıtılacak.
Öte yandan, Başbakanlık ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ortak girişimiyle bölgeye yardım için bir bağış kampanyası düzenlenecek. Kampanyada elde edilen gelir Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Annan'a teslim edilecek.
Yardım uçağı yarın gidiyor
AKP Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Başbakanlığın görevlendirdiği
iki askeri nakliye uçağının yarın Endonezya ve Sri Lanka'daki afet bölgesine tıbbi malzeme ve yardım paketi götüreceğini, kendisinin de bu uçakla Endonezya'nın Banda Açe kentine gideceğini açıkladı.
Uçakların yükü 10 ton olacak.


    http://www.radikal.com.tr/7347917347910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.