Kurban yakınları öfkeli: Biz bileti kimden aldık?

ISPARTA - Keçiborlu Cumhuriyet Başsavcısı’nın Atlasjet’in İstanbul-Isparta seferini yaparken Keçiborlu yakınlarında düşen uçakla ilgili olarak “Atlasjet’in hiçbir kusuru yok” sonucuna varması kafaları karıştırdı.
Kazada ölen yolcuların avukatı Hasan Kaşıkara Keçiborlu Başsavcısı’nın bu kararına itiraz ettiklerini açıkladı.
WorldFocus şirketi tarafından personeliyle birlikte Atlasjet’e kiralanan MD-83 uçak, 2007 yılında Atlasjet’in İstanbul-Isparta seferinde düştü.  Ulaştırma Bakanlığı kazayla ilgili 361 sayfalık rapor hazırladı. Raporda kazaya uçuş ekibinin yaptığı hataların (uçuş planına uymama, çapraz kontrolleri yapmama, tepki vermede gecikme) neden olduğu kanaatine varıldı. Uçağın bazı parçalarının arızalı olması ve pilotların bunu bile bile uçuşa çıkmasının yarattığı stresin de ‘kazada etkili olabileceği’ belirtildi.
Keçiborlu Başsavcılığı’nın raporu da önceki gün basına yansıdı. Raporda ‘Kusurlu uçuş ekibi öldü. Uçağın bakımıyla personelin eğitiminden World Focus sorumluydu. Atlasjet hakkında kovuşturmaya gerek yok’ denildi. 
Kurban yakını Şerafettin Tokgöz ise “Biz bileti Atlasjet’ten aldık. Bu firma adı  altında uçuşlar yapılıyorsa bu firmanın da sorumluluğu vardır. Hakkımızı sonuna  kadar arayacağız” diyerek karara isyan etti. (Radikal, aa)