Kurbana pasaport şart!

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı için tüm illere genelge gönderdi. Genelgede bayramın 600 bin büyükbaş ve 2 milyon küçükbaş hayvanın taşınması...

ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı için tüm illere genelge gönderdi. Genelgede bayramın 600 bin büyükbaş ve 2 milyon küçükbaş hayvanın taşınması, satılması ve kesilmesini içeren büyük bir organizasyon olduğu vurgulandı.
Genelgeye göre veri tabanına kaydedilmemiş ve yanlarında pasaportları bulunmayan kurbanlık sığır cinsi hayvanların sevkine izin verilmeyecek. Nakil vasıtalarına aşırı miktarda hayvan yüklenmeyecek. Aşılanamamış hayvanların sevk tarihinden en az 15 gün önce aşılanması sağlanacak. Kurbanlık hayvan satış yerleri her gün iki kez dezenfekte edilecek. Kurbanlıklar, şehir ve kasabalarda kurban hizmetleri komisyonlarının belirlediği yerlerde kesilecek, kamu alanlarında kesim yapılamayacak. Kesilen sığırların küpe ve pasaportları toplanıp Tarım Bakanlığı'na teslim edilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7672427672420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.