Kurbanlıklar sanal âleme düştü

Kurbanlıklar sanal âleme düştü
Kurbanlıklar sanal âleme düştü

Besiciler başka illerdeki alıcılara kurbanlıkları webcam aracılığıyla gösterip pazarlık yapıyor.

MERSİN/ADANA - Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, kurban alma telaşı artarken, satıcılar ise sanal ortama yönelerek alternatifler sunarak müşterilere hizmet veriyorlar. www.sahibinden.com da hayvan sahiplerince kurbanlık pazarı olarak değerlendirilen siteler arasında yer alıyor.
Ürünlerin kategori halinde bulunduğu sitede sırayla, ‘hayvanlar âlemi’, ‘büyükbaş-küçükbaş hayvanlar’ linklerini tıklayarak, kurbanlıklara ulaşabilen tüketicilere çok sayıda alternatif sunuluyor.
Sitede  dün 149 boğa, 86 inek, 59 keçi, 54 koç ve 18 koyun ilanı vardı. Büyükbaş kesim hayvanının ortalama f800, küçükbaşların ise 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu ‘sanal âlem’de vekâleten kesim, paketle eve servis gibi hizmetler de var. Köyünde beslediği hayvanları fotoğraflayıp siteye yollayan Gaziantepli Yıldırım Ekinci, “İl dışından irtibat kuran bazı müşterilerimiz, hayvanları görmek istedi. Bu soruna da yine teknolojiye başvurarak çözüm ürettik ve MSN programı aracılığıyla webcam kullanarak, bir anlamda canlı yayın yaptık. Bu sayede de müşterinin kafasındaki soru işaretlerini yok ettik” dedi. Sanal âlemde kurban satışı yapan siteler arasında www.adaklik.com ve www.adakligim.com siteleri de bulunuyor. (aa)