Kurda kuzu teslim etmek bu olsa gerek!

Horoz dövüştürdüğü için gözaltına alınan Kümes ve Kafes Hayvanları Yetiştiricileri Derneği üyelerine Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilileri görev verdi...

SAKARYA - Horoz dövüştürdüğü için gözaltına alınan Kümes ve Kafes Hayvanları Yetiştiricileri Derneği üyelerine Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilileri görev verdi: Dövüşte kullanılan horozlara bakacaksınız.
Sakarya'nın Karasu ilçesine bağlı Kuyumculu Köyü'nde bir ihbar üzerine yapılan baskında 12 dövüş horozuna el konuldu. Dövüşleri organize ettikleri gerekçesiyle altı dernek yöneticisine horoz başına 1250 YTL'den toplam 15 bin YTL ceza kesildi.
El konulan çoğu kanlar içindeki 12 dövüş horozu Sakarya İl Çevre Müdürlüğü'ne teslim edildi. Horozların kurtulduğunu sananlar dünkü gelişmeyle şok oldu. Çevre Müdürlüğü yetkilileri bakacak yerleri olmadığı gerekçesiyle fiyatı 2 bin 500 ile 3 bin YTL arasında değişen horozları yediemin olarak yeniden dernek yöneticilerine teslim etti. Bir gün önce para cezası kesilen dernek başkanı Hasan Oğuz horozları derneğe götürdü.