Kürdistan ismine soruşturma

Kürdistan ismine soruşturma
Kürdistan ismine soruşturma
Diyarbakır'da kurulan ve tabelasını dernek binasına asan Kürdistan Gençlik Haraketi Derneği hakkında Valilik suç duyurusunda bulundu.

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği'nin suç duyurusu üzerine savcılık tarafından 'Kürdistan' adı nedeniyle soruşturma açıldı.

Diyarbakır'da bir süre önce faaliyete başlayan ve merkez Yenişehir İlçesi'ndeki bürosuna tabelasını asan Kürdistan Gençlik Hakereti Derneği'nin isminde yer alan 'Kürdistan'a İçişleri Bakanlığı, Anayasa 'nın 14 ve TCK'nın 302'nci maddeleri gereğinde onay vermeyerek isminin değiştirilmesini istemişti. Dernek ismini belirlenen yasal sürede değiştirmeyince Diyarbakır Valiliği, TMK 10'uncu madde ile görevli savcılığa dernek hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu üzerine savcılık dernek hakkında soruşturma başlattı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115184111518413

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  :) - capoeira

  demokratik açıdan olmaması gerek bu olayın.tasvip etmiyorum.ama ingiliz yazsaydıda sorun olmalı arkadaşım.ingiliz,amerikan meraklısı olursun yeri geldiğinde yeterki çıkarın olsun.bölünme merakı iyi birşey değil.türkiye halklarının bir olması gerek

  Kürdistan ismine soruşturma hk. - runekson

  savcılığın uygulamasını doğru buluyoruz,bu tür tabelalar eğer serbest bırakılırsa yakın zamanda Türkistan gençlik örgütü, Ermenistan gençlik örgütü aleviler gençlik örgütü lazistan gençlik örgütü gibi ardı arkası gelmeyecek tabelalar asılacaktır,bu durum zaten terör örgütünün 30 yıllık faaliyeti neticesi halkı etnik kamplaşmaya sevketmiştir, bu hatadan dönülerek geçmişte yaşanan etnik temelli organize ve ayrıştırma guruplaşma faaliyetine son verilmesi bu konuda halkın da duyarlı olması gerektiğini düşünüyoruz.eğer halkın içinde guruplaşma yaratılmak isteniyorsa yoksulluk zenginlik temelli örgütler kursalar bundan daha iyi olacaktır.

  ... - theleak

  Oranın adı İngiltere Gençlik Haraketi Derneği olsaydı sorun çıkmazdı. Bu haberi de bir zahmet BDP li arkadaşlar evlerine assın.