Kürek takımına şort ve tayt giydikleri için saldırdılar

Kürek takımına şort ve tayt giydikleri için saldırdılar
Kürek takımına şort ve tayt giydikleri için saldırdılar

Kürek takımı ilçe merkezinde saldırıya uğradı. Bir sporcu hastanelik oldu. FOTOĞRAF:BAHATTİN FİTNAZ /DHA

SAKARYA - Sapanca’da yapılan  Kulüpler Türkiye Kürek Şampiyonası’na katılan Ankara Üniversitesi Kürek takımı kafilesi, Sapanca ilçe merkezinde ‘Taytla, şortla gezemezsiniz’ diyen 25 kişi tarafından tekme tokat dövüldü. Bir Milli Takım sporcusu hastaneye kaldırıldı.
Dün akşam Prof. Dr. Yılmaz Akça başkanlığındaki Ankara Üniversitesi Kürek Takımı’nı oluşturan 14 öğrenci sporcu, akşam yemeği için bir araçla Sapanca Öğretmenevi’ne geldi. Üzerlerinde tayt ve şort olan, bazıları ise ay-yıldızlı milli forma da giyen sporcular, Sapanca Şehit Albay Güner Ekinci Lisesi önünde araçtan inip öğretmenevine gelirken, bir grup Sapancalı genç, “İlçe merkezinde böyle taytla-şortla gezmeyin” diyerek sataştı. Bu sözler nedeniyle kafile ile gençler arasında çıkan tartışma, bir süre sonra yatıştı. Yemeğin ardından öğretmenevinden çıkan kürekçilere, 25 kişi saldırdı. Bu kişiler, kürekçileri dövdükten sonra polis merkezine 25 metre mesafede olan olay yerinden kaçtı.
Olayda birçok sporcunun aldıkları darbelerle yüz ve vücutlarında morluklar oluşurken, Milli Takım sporcusu da olan Sait Alican Çiftçi kafa travması nedeniyle Adapazarı’ndaki Toyotota-Sa Travmotoloji Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından bir açıklama yapan Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan ise, Sapanca’ın turistik bir ilçe olduğunu, Sapancalı gençlere bu hareketin yakışmadığını belirterek, “Saldırganların yakalanması için araştırmalar devam ediyor” dedi. (dha)