Kürkçü: Tüm Reyhanlı saldırıdan ÖSO'yu sorumlu tutuyor

Kürkçü: Tüm Reyhanlı saldırıdan ÖSO'yu sorumlu tutuyor
Kürkçü: Tüm Reyhanlı saldırıdan ÖSO'yu sorumlu tutuyor
Reyhanlı izlenimlerini Twitter'dan aktaran BDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü, halkın patlamayla ilgili olarak Suriye hükümetini değil Özgür Suriye Ordusu'nu suçladığını ve "Mültecilerin patlamadan önce uyarıldığına" inandığını belirtti.

Radikal.com.tr - Halkın Demokratik Kongresi (HDK) Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul milletvekili Levent Tüzel, incelemelerde bulunmak ve halkla görüş alışverişi yapmak üzere Reyhanlı’ya gitti. Buradaki izlenimlerini ilk olarak Twitter üzerinden paylaşmaya başlayan Ertuğrul Kürkçü, halkın patlamayla ilgili olarak Suriye hükümetini değil Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) sorumlu tuttuğunu yazdı.

Kürkçü, “sanılanın aksine” sadece Alevilerin değil çoğunluğu Sünni olan tüm Reyhanlı halkının ÖSO’yu suçladığını aktararak, halkın “Mültecilerin patlamadan önce uyarıldığına” inandığını belirtti.


Kürkçü’nün Reyhanlı izlenimlerini aktardığı tweetleri şöyle:

“Halk saldırının Suriye hükümetinden değil, ÖSO'dan kaynaklandığı, mültecilerin patlama öncesi uyarıldığı inancında.”

“ÖSO'yu suçlayanlar sanılacağı gibi Aleviler değil, çoğunlukla Sünni olan bütün Reyhanlılılar. Saldırıyı her an bekliyorlarmış.”

“Her kesimden insan birbirlerinin acısını paylaşıyor. Sorumluluğun hükümette olduğundan kimsenin kuşkusu yok.”

“Halk bu sabotaj ve saldırıların bir Alevi-Sünni çatışması yaratacak şekilde Antakya'ya taşınabileceğinden kaygılı.”   http://www.radikal.com.tr/1133249113324914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorular, sorular sorular???? - ercan02

  sadece sunu sormak istiyorum, neden olayin hemen arkasindan acilciler gurubu var diye açiklama yapildi? Neden suçsuz insanlar suçlandi? çamur at izi kalir politikasi igrenç bir politika degilmi? Suriye yönetimini suçlaya bilmek için planlarmi gelistirildi? Neden Elkaida hiç anilmadi? Türkiye acaba El kaidaya yardimiediyor?

  ÖSO - vancetti

  Olayı kimin gerçekleştirdiği sorusu yaşamını kaybeden 50 insanımızı geri getirmeyecektir. Sorılması gereken soru, biz bu işe bulaşmak zorundamıydık olmalı. Bence de ÖSO yapmıştır. Amçları ise Türkiye'yi bu kirli savaşa çakmektir. Çünkü Esad duruma hakim olmağa başladı. Ayrıca tekbir getirip insan öldürmeyi en iyi onlar becerebiliyor.

  İşkembeden sallama - velmas75

  Olayın hemen ardından sosyal medyada propanganda başlatıldı. İddalar havada uçuşuyor. Ölü sayısı 300 üzerinde imiş! Halktan her şey gizleniyormuş! Basına yayın yasağı getirilmiş! Sığınmacılar patlamayı kameraya almış! Sanki bu olayı bekliyorlarmış gibi. ÖSO suçlanıyor. Bir delil olmadan herhangi bir kimseyi suçlamak, işkembeden sallamadır. Azıcık sabırlı olun. araştırma soruşturma sonuçları gelsin.

  Reyhanli - Al Capone

  Akp dis politikasi iflas etti - Suriye, Reyhanli yikildi - Esad yikilmadi

  Devlet gerçek katili bulsun;Devletse. - Su Cemre Sim

  Özgür Suriye Ordusu bu kadar barbarlık yapıyorsa savaş mavaş kazanamaz;Türkiye'yi karşısında bulur.Ne Esad,ne de ÖSO denilen yapay oluşum Suriye halkını temsil ediyor.

  "kimin isine yarayacak" - keryil

  bu olayin muhaliflerin isine nasil yarayacagini, hatta yaradigini, gormuyorsaniz ne denilebilir ki? muhalifler yapmis olsa devlet "yok yanilmisiz, muhalifler de caniymis" mi diyecekti? demeyecekti elbette. o zaman muhalifler reyhanli'yi bombalayarak turkiye'yi kendi yanlarinda savasa cekebilirler, bu da onlarin isine yarar takdir edersiniz ki. yani esat gibi zaten ic savasla ugrasan ve israil tarafindan da taciz edilen bir diktatorun hemen diger sinirdaki dev nato ordusunu savasa cekmeye calismasini gozunuz kesiyor (ki kanimca dusuk ihtimal de olsa bu da olabilir, isin rusyasi cini irani filan da var neticede), ama devlete isyan baslatmis bir hareketin kendisini destekleyen, askeri acidan donanimli ve deneyimli komsu ulkeyi neden savasa cekmeye calistigini anlamiyor musunuz? hakikaten mi?

  İŞTE BENİM VEKİLLERİM.. - Düzgün Baba

  Umarım AKP hükümeti , halkın gerçek duygu ve düşüncelerini yansıtan Ertuğrul Kürkçü ve Levent Tüzel'in bu seslerine kulak verir.