Kürkçügil eşiyle kafede otururken polis tokadı yedi

Türkiye 1 Mayıs'ta Taksim'de yaşanan 'polis terörü'nün şokunu yaşarken ekranlara yeni bir dayak görüntüsü yansıdı. Taksim'deki polis şiddetinin bir görüntüsünü CNN Türk kameraları yakaladı.

İSTANBUL - Türkiye 1 Mayıs'ta Taksim'de yaşanan 'polis terörü'nün şokunu yaşarken ekranlara yeni bir dayak görüntüsü yansıdı. Taksim'deki polis şiddetinin bir görüntüsünü CNN Türk kameraları yakaladı.
Gaz bombası ve coplarla kalabalığı dağıtan polis sokak aralarında 'sürek avı'ndaydı. Kafelerde oturup yemek yiyenler de polis tarafından masalarından kaldırılıyordu. Yemek yiyenlerden biri sol siyasetin önemli isimlerinden biri olan 60 yaşındaki Masis Kürkçügil'di. Kürkçügil, masalarına yaklaşan bir polise yemek yediklerini söyledi ve polisin sert uygulamasına tepki gösterdi. Bunun üzerine yanına gelen polis Kürkçügil'e karısının yanında tokat attı. Bu görüntü internet sitelerinde milyonlarca kişi tarafından izlendi. Görüntüler üzerine dün akşam CNN Türk'e açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Bu görüntüde polisin hareketi yanlıştır. Ancak bütün polis terör estirdi, yaklaşımı doğru değil. Bu arkadaşın yaptığı yanlıştır. Ancak bunlar artık polis teşkilatı içinde azınlıktadır. Bu polisin bulunması için idari soruşturma başlatacağım" dedi.