Kurmay yüzbaşı babası ve kardeşlerinin kaderini paylaştı

Jandarma Kurmay Yüzbaşı Fuat Güneş, Kara Harp Akademisi'nde görevliyken Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi'ndeki 21'inci Sınır Tugay Komutanlığı'na atandı.

KAYSERİ - Jandarma Kurmay Yüzbaşı Fuat Güneş, Kara Harp Akademisi'nde görevliyken Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi'ndeki 21'inci Sınır Tugay Komutanlığı'na atandı. 32 yaşındaki Fuat Güneş eşi Emel ve oğlu beş yaşındaki Timur'la önceki gün yeni görev yerine doğru yola çıktı.
Elazığ-Bingöl karayolunda mıcır nedeniyle aracın kontrolünü yitirdi. Takla atan otomobilden kurtulan olmadı. Güneş'in babası Osman'la ağabeyleri Nihat ve Sinan da 31 yıl önce trafik kazasında ölmüştü. Güneş ve ailesinin cenazesi dün Kayseri'nin Kocasinan İlçesi'ne bağlı Karakimse Köyü'nde yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.
'Paşam niye erken gittin?'
Cenaze törenine, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, Jandarma İl Komutanı Kıdemli Albay Orhan Eroğlu ile silah arkadaşları, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Cenazede Güneş'in kayınpederi Yusuf Akar, "Paşam niye erken gittin? Ben Timur'un sünnetini yaptıracaktım" diye ağladı.
Okula birinci girmişti
Kıdemli Yüzbaşı Fuat Güneş'in babası Osman ile ağabeyleri Nihat ve Sinan'ın da 1976 yılında Karakimse Köyü'nde traktörün devrilmesi sonucu yaşamını yitirdikleri belirtildi. Güneş ailesinin canazesi dualarla köy mezarlığında babası ve kardeşlerinin yanında toprağa verildi. Jandarma Kurmay Yüzbaşı Fuat Güneş'in 1997 yılında Kara Harp Okulu Jandarma bölümüne birinci olarak girdiği ve kısa sürede kurmaylığa yükseldiği öğrenildi.