Kürt şarkıcı sahnede öldürüldü

Kürt şarkıcı sahnede öldürüldü
Kürt şarkıcı sahnede öldürüldü
Söylediği Kürtçe şarkılarla tanınan Selim Serhed sahnede bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilmişti.Olayla ilgili emniyetten yapılan açıklamada Serhed'in kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada İdris Günver isimli kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü ve Günver'in çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

RADİKAL - Kürt şarkıcının ölüm haberini meslektaşı Onur Akay Twitter adresinden duyurdu. Akay, ‘ Genç şarkıcı arkadaşımız Selim Serhed bıçaklı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Daha kötüsü, Kürtçe şarkı söylediği için sahnede bıçaklandığını duydum. Oysa Selim Serhed, barış şarkıları söylerdi! Allah ailesine ve çocuklarına sabır versin’ dedi. İstanbul Avcılar’da bir barda sahne alan ve 3 çocuk babası olan Selim Serhed, Brina Barış isimli şarkısı ve yaptığı albümlerle tanınıyordu. 

EMİNYETTEN AÇIKLAMA

Selim Serhad'ın öldürülmesiyle ilgili Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:"23.10.2015 tarihinde meydana gelen ve bazı basın yayın kuruluşlarında ’Kürtçe şarkı söylerken sahnede öldürüldü’ şeklinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olayla ilgili olarak Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, olayın maktul A.A. ile İ.Ü. (25) isimli erkek şahıs arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavga neticesinde meydana geldiği anlaşılmış olup, bahse konu olayın içeriği ile ilgili haberler tamamen gerçek dışıdır. Konu ile ilgili olarak olayın faili olan İ.Ü. isimli şüpheli şahıs aynı gün yakalanmış ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir."

DHA